مدل موهای ترند زنانه 2020


تیروژ تیروژ 2020/10/06
مدل موهای ترند زنانه 2020

مدل موهای ترند زنانه 2020 ، مدل مو از گذشته تا به امروز چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ظاهر آن‌ها به شمار می‌آید. مدل موی شما خیلی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید در برداشت دیگران از شما مهم است و درباره‌ی شما اطلاعات بسیاری می‌دهد. به همین دلیل است که افراد در سراسر دنیا مدت زمان طولانی را صرف پیدا کردن مدل موی مناسب می‌کنند و یا هر روزه قبل از اینکه از خانه بیرون بیایند و به سرکار، مهمانی، خرید و هرجای دیگری بروند، زمان به خصوصی را صرف آرایش و زیبایی مدل موی خود می‌کنند.

 

 

مدل موهای ترند زنانه 2020 و 2021
مدل مو مدل موهای ترند زنانه 2020

 

مانند هر معقوله‌ی ظاهری و آرایشی که با توجه به مدهای روز و ترندها جهانی پیش می‌رود، مدل موی زنانه نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و همواره بخش قابل توجه‌ای از پویایی دنیای مد را به خود اختصاص داده است. شاید بد نباشد قبل از اینکه با مدل‌ موهای زنانه پرطرفدار و ترند در سال 2020 آشنا شوید، کمی با عوامل مهم در انتخاب مدل موی زنانه و دلایل اهمیت انتخاب درست آن آشنا شوید.

 

مدل موی زنانه در طول تاریخ

 

در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هایی که می‌بینیم، به خصوص آنان که در دوره‌های تاریخی قبل‌تر اتفاق افتاده‌اند از زمان وایکینگ‌ها گرفته است تا قرون وسطی و جنگ‌های جهانی و یا همین چند دهه‌ی پیش، چیزی که در ظاهر بازیگران سریال و در واقع نقش‌های آنان بسیار جلب توجه می‌کند نوع مدل موهایی است که برای آن‌ها انتخاب می‌شود. در میان فاکتورهای مهم برای نزدیک بودن به واقعیت، مدل مو در کنار طراحی لباس، طراحی دکور و… بسیار مهم است.

مثلا می‌بینیم که در فیلم‌های وایکینگ و زمان‌های نزدیک به آن، مدل موهای زنانه شامل بافت مو می‌شود و در قرن 16 و یا 17 میلادی مدل موهای مرسوم اکثرا شامل جمع کردن مو در بالای سر می‌شود و پف دادن به مو و فر کردن آن نیز بسیار رایج و پرطرفدار بوده‌ است، اما این مدل مو‌ها از کجا می‌آیند که باعث می‌شود ما آن‌ها را انتخاب کنیم و به ترندهای جهانی تبدیل شوند؟

 

مهم مدل موهای ترند زنانه 2020

 

در گذشته معمولا این ترندهای مدل موی زنانه از سوی طبقه‌ی اشراف به جامعه معرفی می‌شد و به همین وسیله بین جایگاه اجتماعی افراد تفاوت قائل می‌شدند. اگر دقت کنید، هرچند در زمان ما طبقه‌ی اشراف همچون قرن 16 و یا 17 میلادی وجود ندارد اما همچنان مدل موهای زنانه و تقریبا تمام ترندهای مد از لباس و کیف و کفش گرفته است تا حتی نوع سبک آرایش از سمت سلبریتی‌های معروف و یا افراد سرشناس به مردم معرفی می‌شوند و مردم به نوعی پیرو مدل موهای آن‌ها می‌شوند و این تنها در مورد مدل مو صدق نمی‌کند بلکه شامل تمام مسائل زیبایی و آرایشی می‌شود.

اگر مراسم‌های اسکار، گلدن گلوپ، فرش‌های قرمز و یا هر مراسم دیگری را تماشا کنید با تنوع وسیع و وسوسه‌کننده‌ای از مدل موهای زنانه مواجه خواهید شد که متخصصان مد و یا آرایشگرهای ماهر و سرشناس و به نوعی سبک آفرینان، آن‌ها را به وسیله‌ی سلبریتی‌ها به دنیا معرفی می‌کنند. در تمام دنیا بیشترین تاثیرات از سوی سلبریتی‌های دنیای هالیوود و افراد سرشناس آمریکایی است.

 

عوامل موثر در انتخاب مدل موهای ترند زنانه 2020

 

انتخاب مدل موی زنانه و حتی مردانه به عوامل متعددی بستگی دارد. ممکن است قبل از رفتن به آرایشگاه و یا حتی قبل از اینکه خودتان مویتان را آرایش کنید، زمان زیادی را در اینترنت صرف پیدا کردن یک مدل مناسب کنید و حتی ممکن است این وقت گذاشتن زیاد به دلیل یک تجربه‌ی تلخ باشد که در گذشته داشته‌اید؛ برای مثال ممکن است یک روز درست قبل از یک مهمانی مهم و یا یک قرار کاری سرنوشت‌ساز شما مدل مویی را انتخاب کرده باشید که مناسب شما نیست و تاثیر منفی در برداشت دیگران از شما در نگاه اول و یا حتی اعتماد به نفس شخصی خودتان گذاشته باشد.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این وقت گذاشتن‌ها برای پیدا کردن مدل موی مناسب را وسواس ندانید زیرا واقعا مهم است که چه انتخابی می‌کنید. اما قبل از اینکه دست به انتخاب بزنید، باید بدانید چه عواملی مهم هستند و باید به آن‌ها در هنگام انتخاب مدل مو توجه کنید. بدون دانستن این عوامل انگار بدون اینکه سرنخی داشته باشید تلاش در نتیجه‌گیری دارید و احتمالا به نتیجه‌ای هم نخواهید رسید. در اینجا ما 6 عامل مهم در انتخاب مدل موهای زنانه 2020  را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

1- ویژگی‌های فیزیکی خود را شناسایی کنید.

 

شما باید در هنگام انتخاب مدل مو به ویژگی‌های فیزیکی خود توجه داشته باشید. منظور از ویژگی‌های فیزیکی هم خصوصیات چهره‌ی شما و هم خصوصیات اندامی است. در مرحله اول باید بدانید که صورت شما چه شکلی دارد؛ اگر صورت شما مربعی، گرد، کشیده، بیضی و یا قلبی شکل است باید با توجه به آن مدل موهای خاصی را انتخاب کنید.

بعد از اینکه فرم صورت خود را تشخیص دادید، باید بدانید صورت شما لاغر است یا چاق و یا پیشانی شما کشیده است یا کوتاه. فرم گردن شما نیز بسیار در مدل موی شما تاثیر دارد برای مثال اگر گردنتان کشیده و لاغر باشد باید یک مدل مو داشته باشید و یا اگر کوتاه و چاق است باید مدل‌های خاصی را انتخاب کنید تا صورت شما را چاق‌تر نشان ندهد.

همچنین نوع چشم‌های شما و برجستگی گونه‌ها نیز در به چشم آمدن مدل موی شما بسیار مهم هستند. علاوه بر این خصوصیات چهره‌ای که گفته شد، باید به ویژگی‌های اندامی خود نیز توجه کنید اگر شما هیکلی استخوانی دارید و یا چاق و تو پر هستید باید با توجه به هر کدام از این وضعیت‌ها، مدل موهای خاصی را انتخاب کنید.

 

2- موهای خود را بشناسید.

 

ضخامت، جنس، میزان رشد، ریزش و رنگ طبیعی موی شما در هنگام انتخاب یک مدل موی مناسب نباید مورد غفلت قرار بگیرند. اینکه موی شما فر است یا صاف، ضخیم است یا نازک، رشد خوبی دارد یا نه هر کدام به نوبه‌ی خود باعث می‌شوند تا مدل موهای خاصی برای شما مناسب شوند.

 

3- پیام خود را مشخص کنید.

 

ویژگی‌های ظاهری منعکس‌کننده‌ی سلیقه‌ی شخصی و عقاید شما هستند و مدل مو هم یکی از همین ویژگی‌ها محسوب می‌شود. معمولا افراد با ویژگی‌های ظاهری خود از جمله همین مدل مو سعی در رساندن یک پیام خاص دارند، برای مثال  در فیلم‌های آمریکایی می‌بینیم اگر کسی می‌خواهد به بقیه بفهماند که در یک گروه متال عضو است مدل موی خود را تغییر می‌دهد و بدین وسیله پیام خود را می‌رساند.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این نه تنها درباره‌ی گروه‌های متال بلکه برای رساندن هر پیامی صدق می‌کند و معمولا در زندگی روزمره‌ی خود بدون اینکه متوجه آن باشیم از این انتقال پیام استفاده می‌کنیم. اگر دقت کنید تمام کسانی که مادر هستند، الگو مدل موی یکسانی دارند که با دختر خود متفاوت است و وقتی دخترانشان به همان سن می‌رسند خود الگویی می‌گیرند که با الگوی فرزندانشان متفاوت است و هر کدام سعی دارند پیامی را با این مدل موهای متفاوت برسانند. این الگوسازی درباره‌ی مدل موهای زنانه 2020 هم درست است و با انتخاب هر کدام پیامی درباره‌ی خود را به اطرافیانتان می‌رسانید.

 

4- سبک زندگی و سلیقه خود را منعکس کنید.

 

علاوه بر عوامل گفته شده، مدل مو نشان از نوع فرهنگ و سلیقه‌ی شما نیز است. اگر در جامعه‌ی خودمان نگاهی بیندازید کسانی که معمولا به آن‌ها افراد هنری می‌گوییم دارای مدل موهای متفاوت‌تر با رنگ‌ها فانتزی و انتخاب‌های جدید و اکثرا جسورانه هستند و افرادی که از این قشر نیستند در انتخاب مدل مو و استفاده از مدل‌های عجیب کمی محتاط‌تر از آن‌ها عمل می‌کنند. شما با مدل موی خود سبک زندگی انتخابی‌تان را به دیگران نشان می‌دهید و می‌گویید که به چه میزان به مدل موی خود اهمیت می‌دهید و یا اینکه اصلا مدل موی شما برایتان مهم نیست. تمام این عوامل را می‌توان از ظاهر شما حدس زد؛ پس بار بعدی که مقابل آینه می‌روید دقت کنید که آیا ظاهری که برای خود انتخاب کرده‌اید، شما را منعکس می‌کند یا نه؟

 

5- با توجه به سنتان جلو بروید.

 

اگر شما سنی بین 12 تا 17 سال دارید نباید مدل مویی را انتخاب کنید که شما را بیشتر از سنتان نشان دهد و اگر بین 18 تا 30 سال هستید معمولا سعی کنید طبق مد پیش بروید و از سال‌های جوانی خود لذت ببرید. معمولا وقتی افراد به نزدیک چهل سالگی می‌رسند، مدل موهای ثابتی را انتخاب کرده‌اند و تنها بین همان گزیده‌های انتخابی می‌چرخند.

 

6- میزان تحمل خود را حتما لحاظ کنید.

 

شما قبل از اینکه مدل موی خود را انتخاب کنید باید بدانید به چه میزان می‌توانید سنگینی مو و باز بودن آن را تحمل کنید. مهم نیست که زیباترین مدل مو را انتخاب کرده‌اید یا نه، اگر در آخر روز به وضعیتی برسید که بخواهید هرچه سریع‌تر به خانه بروید و از شر این مدل راحت‌تر شوید، شما تنها پا به یک شکنجه داوطلبانه گذاشته‌اید.

تمام این‌‌ها گفته شد تا بدانید وقتی در سال 2020 قصد دارید مدل موی خود را انتخاب کنید چگونه باید تصمیم بگیرید و بدانید چه عواملی در انتخاب شما دخیل هستند.

 

دلایل اهمیت مدل موهای ترند زنانه 2020

 

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

مدل موهای یک خانم بخش بسیار مهمی از زیبایی او محسوب می‌شود و اگر شما کسی هستید که ظاهرتان برایتان بسیار مهم است و دوست دارید تا همیشه زیبا و جذاب به نظر برسید، باید بدانید که نباید از موهای خود غافل شوید. به طور کلی 5 دلیل عمده وجود دارد که چرا مدل مو برای زنان بسیار مهم است که در ادامه این 5 مورد را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1- مدل مو زیبایی شما را برجسته می‌کند.

 

ما نمی‌گوییم که مدل مو شما را زیبا می‌کند اما به طور قطع در برجسته کردن زیبایی شما کمک می‌کند و با انتخاب یک مدل موی مناسب می‌توانید به راحتی چهره و ظاهر خود را تغییر دهید. اگر شما معتقد هستید که چانه‌ی زیبایی دارید و یا از مدل ابروهایتان خوشتان نمی‌آید یا می‌خواهید حالت چشمان خود را بیشتر به رخ بکشید، باید بدانید که مدل مو در برجسته کردن زیبایی‌ها و پنهان کردن نواقص احتمالی چهره‌ی شما بسیار می‌تواند مفید واقع شود. درواقع، شما با یک انتخاب درست می‌توانید به راحتی هر آنچه از چهره‌تان که دوست دارید و ندارید را تا حدودی تحت کنترل درآورید.

 

2- مدل مو می‌تواند شما را جدی و یا دوستانه نشان دهد.

 

در سال 2020 بسیاری از خانم‌ها به فعال بودن در دنیای کار و اقتصاد اهمیت می‌دهند و بخش بسیار مهمی از دنیای کار محسوب می‌شوند. دیگر مانند گذشته نیست که زن‌ها تنها در خانه باشند و در اجتماع ظاهر نشوند، به همین دلیل مدل مو می‌تواند در محیط‌های کاری برای شناساندن شما به دیگران تاثیرگذار باشد. اگر شما مدیر یک بانک بزرگ هستید و یا در یک کافه باغ کار می‌کنید، باید بدانید که نمی‌‌توانید در هر دو جا یک مدل مو را داشته باشید و بهتر است که مدل موی خود را با توجه به این عوامل انتخاب کنید تا  بهتر بتواند شما را به تصویر بکشد. شما نمی‌توانید در یک کافه باغ شاد و سرزنده مدل موی یک رئیس بانک جدی و پرجذبه را داشته باشید زیرا هرکدام چارچوب‌های خاص خود را دارد.

 

3- با یک مدل موی جذاب، اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود.

 

 

 

اگر هر روز صبح که جلوی آینه می‌ایستید و به خود نگاهی می‌کنید از مدل موهای خود راضی باشید، اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود و هنگام حضور در مهمانی‌ها، جمع‌های دوستانه و محیط کار در مورد ظاهر خود فکرهای وسواس‌گونه در پس ذهن ندارید و به راحتی می‌توانید به روز خود ادامه دهید و در تمام طول روز از ظاهر خود اطمینان داشته باشید.

 

4- مدل موی عاقلانه انتخاب شده، نشان از “اهمیت به خود” دارد.

 

هر چقدر هم بخواهیم ویژگی‌های درونی را ارجحیت دهیم در نهایت باید قبول کنیم که در برخوردهای اول با یک شخص، چیزی که در ابتدا توجه شما را جلب می‌کند ظاهر او است و پر بی‌راه نیست اگر بگوییم سلیقه‌ی ظاهری شما منعکس‌کننده‌ی ویژگی‌های اخلاقی شما نیز است. اگر شما مدل موی خود را عاقلانه انتخاب کنید و به آن اهمیت بدهید، نشان می‌دهد که یکی از ویژگی‌های شخصیتی شما اهمیت به خود می‌باشد و ظاهر برایتان مهم است. در واقع، غیر مستقیم دارید خودتان را به دیگران می‌شناسانید.

 

5- با تغییر ساده‌ی مدل مو به راحتی می‌توانید در ظاهر خود تنوع ایجاد کنید.

 

بسیاری از افراد هستند که در طول زندگی خود یک مدل مو را انتخاب می‌کنند و در تا آخر عمر با همان کنار می‌آیند اما شما این کار را نکنید. از به چالش کشیدن ظاهر خود و ایجاد تنوع نترسید. اگر در هنگام انتخاب مدل موی خود عاقلانه عمل کنید، نیازی نیست تا از تغییر آن بترسید. در واقع تغییر مدل مو می‌تواند باعث شود تا احساس جوان بودن کنید و هر از چند گاهی قیافه و چهره‌ی خود را تغییر دهید.

اگر شما جوان هستید و به مد اهمیت می‌دهید بدانید که تغییر دادن مدل مو یکی از راه‌هایی است که باعث می‌شود در دنیا مد غرق شوید و همواره با آخرین ترندهای جهانی آشنا شوید و با آن‌ها جلو بیایید. اگر هم شما احساس می‌کنید دیگر جوان نیستید و این کارها برای جوانان است، اشتباه فکر می‌کنید.

 

 

خانم‌ها هنگامی که پا به سن می‌گذارند دنبال این هستند تا به جوانی و شادابی دهه‌های اولیه‌ی زندگی خود بازگردند و همواره حسرت آن را دارند و معمولا با رسیدن به سن خاصی دیگر از تغییر فراری می‌شوند و تا آخر عمر به یک مدل مو پایبند می‌مانند اما شما تنها با تغییر دادن مدل موی خود به صورت مقطعی و با امتحان کردن مدل موهای مناسب می‌توانید کمی به آن احساس جوان بودن دست پیدا کنید و روحیه‌ی خود را بهتر کنید. تغییرات ساده و کوچک در مدل مو خیلی بیشتر از آنچه که فکر کنید می‌تواند روحیه‌ی شما را تازه کند و چهره‌تان را تغییر دهد.

 

نکته مدل موهای ترند زنانه 2020

 

خوشبختانه مدل موهای زنانه 2020 به گونه‌ای است که پاسخگوی هرکسی با هر سلیقه‌ای و با هر سبک زندگی و هر سنی می‌باشد؛ چه شما یک هنرمند باشید و چه رئیس یک بانک بزرگ مهم نیست چون مطمئن باشید که می‌توانید مدل موی دلخواه خود را در میان ترندهای 2020 بیابید و ظاهر خود را تازه کنید. تاکنون در این مقاله با اهمیت مدل مو و عوامل موثر در آن آشنا شدید و اطلاعات پیش نیاز لازم را به دست آورده‌اید، حال قصد داریم تا در ادامه‌ی این مقاله شما را با مدل موهای زنانه‌ی پرطرفدار در سال 2020 آشنا کنیم. اگر به ظاهر خود اهمیت می‌دهید و مدت طولانی است که به دنبال مدل موی مناسب هستید با ما همراه باشید.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020

 

هرچه که به جلوتر می‌رویم شاهد ترند شدن مدل موهای نچرال هستیم و می‌بینیم که در مراسم‌های بزرگ جهانی مانند اسکار و یا گلدن گلوپ سلبریتی‌ها به سمت انتخاب‌های ساده اما زیبا می‌روند و دیگر از مدل موهای پیچیده و چند طبقه‌ی دهه‌های قبل خبری نیست.  مدل موهای زنانه 2020 را در دو قسمت مدل موهای زنانه‌ی بهاره و تابستانه و مدل موهای زنانه‌ی پاییزه و زمستانه، بررسی و معرفی می‌کنیم.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020 بهاره و تابستانه‌‌

 

1- مدل دم اسبی بالا

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

مدل دم اسبی هیچگاه از مد کنار نمی‌رود. در مورد این مدل مو آنچه که باعث می‌شود هیچوقت از مد کنار نرود، قابلیت اضافه کردن جزئیات به آن و صدها روش متفاوت استفاده از آن است؛ شما می‌توانید آن‌ها را ساده ببندید، ببافید و یا صدها روش دیگر. پس اگر به دنبال لیست مدل موهای زنانه 2020 هستید غافلگیر نشوید وقتی در تمام لیست‌ها، مدل موهای دم اسبی را می‌بینید.

 

2- مدل باب با گوشه‌های گود

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این مدل نیز مانند دم اسبی هیچگاه از میدان بیرون نمی‌رود. در سال 2020 بسیار شاهد این مدل مو در فرش قرمز بودیم و در طی چندین دهه‌ی اخیر جز مدل‌های پرطرفدار محسوب می‌شود و انتظار نداشته باشید که به این زودی‌ها از میدان به در شود و به احتمال زیاد در سال‌های بعد نیز همچنان در لیست ترندها باقی خواهد ماند.

 

3- مدل موهای مرواریدی

 

 

مروایدها از دهه‌های خیلی دور تا به امروز در لباس‌ها، جواهرات و بدلیجات کاربرد داشتند و در سال 2020 کاربرد این دانه‌های زیبا به آرایش مو هم رسیده است. همواره از مروارید در گل‌سرها و سنجاق‌های مخصوص مدل مو استفاده می‌کنند اما در چند سال اخیر به خصوص در سال 2020 شاهد آن بودیم که مرواریدها را بدون واسطه در آرایش مو استفاده کنند مانند استفاده از آن‌ها در بافت مو و … .

 

4- مدل گرد کردن پایین مو به سمت داخل

 

 

مدل موهایی که ترند می‌شوند معمولا چیز عجیبی ندارند و اکثرا همان مدل‌هایی هستند که چند سال قبل یا چند دهه‌ی قبل از مد افتاده‌اند و حالا دوباره توسط یک سلبریتی و یا مدل به میدان رقابت باز می‌گردند. در سال 2020  نیز به لطف سلبریتی‌هایی مانند سوفی ترنر و جنیفر لوپز معروف، گرد کردن پایین مو به داخل که از مدل موهای محبوب دهه‌ی 60 به حساب می‌آمد، دوباره مورد توجه قرار گرفت.

 

5- رشته‌های موی آویزان با فرق باز

 

مد‌ل موهای مخصوص جشن فارق‌التحصیلی این بار به لیست مدل موهای ترند بهار و تابستان رسیده‌اند. فرقی نمی‌کند که مانند اما واتسون مدل موی خود را فر و موج دار کنید و یا مانند دوپا لیپا آن‌ها را صاف در اطراف صورت خود رها کنید.

6- مدل موی موج نرم

 

 

مدل موهای موج نرم شاید در اول لیست ترندهای تابستان در هر سالی قرار گیرند؛ مدل موهای آسان و راحتی که می‌توانید به سادگی و زیبایی آن را درست کنید و فرقی ندارد که موج‌های نرم را برای یک مهمانی، یک گردش دوستانه یا برای مراسم فرش قرمز استفاده کنید، مطمئن باشید که در همه جا شما را زیبا می‌کند و مناسب است.

 

7- مدل موی موج‌دار کلاسیک

 

 

اگر زاویه‌‌سازی صورت شما زیبا است و استخوان‌های گونه‌ی برجسته و زیبایی دارید، این مدل مو می‌تواند بسیار برای شما مناسب باشد. معمولا با کوتاه کردن موی خود به این مدل، شما باید یک طرف مو را به پشت گوش بدهید و یک طرف را رها کنید. همچنین موی خود را به دو قسمت تقسیم کرده و بر شانه‌ی خود رها کنید.

8- مدل کوتاه جسورانه

 

 

بسیاری از افراد مدل موهای بلند را برای خانم‌ها می‌پسندند و دوست دارند تا با انتخاب‌های کمی محافظه‌کارانه‌تر پیش بروند اما در سال 2020 نیازی نیست که آهسته آهسته قدم بردارید. در این سال بسیار شاهد مدل‌های کوتاه جسورانه بوده‌ایم و بسیار نیز از آن‌ها استقبال شده است. اگر شما نیز از کمی ریسک نمی‌ترسید و دوست دارید تا انتخاب‌های جسورانه‌تری داشته باشید، حتما این مدل مو را انتخاب کنید.

9- مدل موهای شلخته بالا

 

 

مدل موهای شلخته به خصوص مدل موهای شلخته رو به بالا در سال 2020 بسیار طرفدار پیدا کرده و به سبک آرایش مو برای روزمره و تیپ‌ها کژوال تبدیل شده است. اگر زیاد طرفدار مدل موهای جدی و یا مدل موهای باز نیستید و در محیط‌های دوستانه هستید، این مدل مو می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

 

10 – مدل موهای یک طرفه‌ی فر

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

وقتی موهای خود را به این سبک کوتاه می‌کنید، برای رسیدگی به آن لازم نیست کار زیادی انجام دهید؛ فقط باید موهایی فر داشته باشید تا به راحتی حتی با یک سنجاق ساده از این مدل مو لذت ببرید. این مد مو در سال 2020 توسط جولیا گارنر استفاده شد و مورد توجه قرار گرفت.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020 پاییزه و زمستانه

 

1- مدل موی درهم برهم و زبر مدرن

 

 

مدل موی تودرتو یا مدل شگ در سال 2020 شاهد بازگشت خود در میان مردم بوده است. این مدل در دهه‌ی 70 میلادی بسیار پرطرفدار بود و امسال دوباره مورد توجه قرار گرفته است. برای آن که این مدل مو را داشته باشید باید از آرایشگر خود بخواهید تا مدل موی لِیِر بلند برای شما بزند و خیلی حجم موهای شما را کم نکند تا به راحتی بتوانید این مدل موی زیبا را تجربه کنید.

 

2- مدل موی باب به همراه چتری یک پارچه

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

این مدل مو نشانه‌ی شخصیت قوی و کمی جدی است و همچنین نشان از اعتماد به نفس بالا نیز دارد؛ پس در هنگام انتخاب آن، به این موارد دقت کنید. توجه کنید که برای این مدل مو باید انتهای پایینی و چتری موی خود را در یک خط صاف کوتاه کنید و همه چیز باید تیز و برنده باشد.

 

3- تلفیق مدل موی بافته و دم اسبی پایین

 

 

این مدل مو، مدلی ساده است و برای آن نیز لازم نیست تا موی خود را به صورت خاصی کوتاه کنید، تنها باید از بافت‌های ظریف مو استفاده کنید و آن را با دم اسبی پایین خود تلفیق کنید. جی جی حدید، مدل معروف، از این مدل مو استفاده کرده و باعث جلب توجه به آن شده است. این مدل مو یک مدل روزانه و ساده است و می‌توانید همه جا از آن استفاده کنید.

 

4- مدل شاه ماهی

 

 

مایلی سایرس با استفاده از این مدل مو بار دیگر آن را از  میان مدل موهای فراموش شده‌ی دهه 70 بیرون آورد و در میان ترندهای سال 2020 قرار داد. مدل شاه ماهی یک مدل مو جذاب و ساده می‌باشد که لازم است کمی موهای خود را لیر کنید و چتری‌های خود را بر خلاف مدل شماره‌ی 2، در یک خط صاف کوتاه نکنید.

 

5- مدل موی نصفه رها شده

 

 

این مدل به گونه‌ای است که انگار در میانه‌ی آرایش موی خود خسته شده‌، دست از کار کشیده‌ و به همان شکل بیرون آمده‌اید. این مدل یکی از مدل موهای نچرال و ساده است و مثال عینی زیبایی و سادگی به حساب می‌آید. اما باید توجه کنید برای این که این مدل را داشته باشید باید به آرایشگر ماهری مراجعه کنید و هر روز به خوبی موهای خود را آرایش کنید زیرا یک خط خیلی نازک بین این مدل جذاب و ظاهر بهم ریخته‌ی آشفته وجود دارد. یکی از رازهای این مدل این است که پایین موی خود را به خوبی شکل دهید.

 

6- مدل موی باب دهه‌ی 90

 

 

این مدل موی کوتاه از میان دهه 90 بیرون کشیده شده است و در اینستاگرام  بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هر روزه افراد بیشتری به سمت مدل موهای کوتاه می‌روند و باب دهه‌ی 90 یکی از مدل موهای شناخته شده می‌باشد که همواره بسیار مورد تحسین واقع شده است.

 

7- مدل موی فر پریزادی

 

 

این مدل مو دارای فر کم و باز می‌باشد و برای کسانی مناسب است که به دنبال مدل موهای بلند هستند و برای اینکه این مدل را داشته باشید، باید موهای خود را کمی لِیِر بزنید. داشتن چتری برای این مدل مو خیلی مهم است و باید چتری‌های خود را سبک و ظریف نگه دارید. داکوتا جانسون، بازیگر معروف هالیوودی، برای این مدل مو شناخته شده است و بسیاری از افراد از او تقلید کرده‌اند.

 

8- مدل موی باب به عقب کشیده شده

 

 

در کانال‌های مد پاییزه و زمستانه 2020 و همچنین فستیوال‌های مد این فصل، بسیار شاهد این مدل بوده‌ایم و به طور کلی در فصل زمستان و پاییز این مدل در میان مدلینگ‌های برندهای معروف محبوب شده است. باید پایین موهای شما کمی تیز و به سمت بالا باشد و مطمئن شوید که این مدل به فرم صورت شما می‌آید چرا که باید موهای خود را عقب بکشید و برای مثال اگر صورت کشیده و پیشانی بلندی داشته باشید این مدل به شما پیشنهاد نمی‌شود.

 

9- مدل موهای خنثی

 

 

این مدل مو، از آن دسته مدل‌هایی است که چه برای زنان و چه برای مردان کاربرد دارد و از لحاظ جنسیتی خنثی محسوب می‌شود. مدل‌های خنثی در سال 2020 و در سال‌های آینده همچنان به چالش کشیدن الگوهای سنتی کوتاهی مو ادامه خواهند داد و اگر از این مدل‌ها خوشتان می‌آید با خیال راحت آن‌ها را امتحان کنید زیرا دیگر سبک زندگی و فرهنگ‌ها با گذشته، یعنی زمانی که خانم‌ها نمی‌توانستند موهای کوتاه داشته باشند، فرق کرده است.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020 در هر دو فصل

 

مدل موهایی که در دو بخش قبل به عنوان ترندهای فصلی معرفی شدند، مدل‌هایی بودند که با توجه به مراسم‌های معروف از جمله فرش قرمز و فستیوال‌های مد انتخاب شده‌اند اما در این بخش مدل موهایی وجود دارد که فارق از تقسیم‌بندی فصلی در زمان‌های مختلف سال 2020 تا به تاکنون استفاده شده‌اند و همواره مورد توجه قرار گرفته‌اند.

 

1- مدل مو ریچل

 

 

این مدل از دهه‌ی نود تا به کنون پس از سریال معروف دوستان مورد توجه قرار گرفته است و ریچل نیز نام یکی از شخصیت‌های این سریال است که از این مدل مو استفاده می‌کرد. این مدل شامل لِیِرهای زیاد و پف کرده است و صورت شما را قاب می‌کند.

 

2- مدل موهای نامتقارن

 

 

این مدل مو بیشتر برای مدل‌های کوتاه کاربرد دارد اما برای مدل‌های انداز‌ه‌ی زیر چانه و یا تا شانه نیز استفاده می‌شود. مدل‌ موی باب نامتقارن بسیار پرطرفدار بوده است و معمولا سمت کوتاه آن پشت گوش قرار می‌گیرد و سمت بلند آن روی صورت رها می‌شود. این مدل موهای نامتقارن گاهی در دو طرف صورت نامتقارن هستند و گاهی در پشت و جلو؛ یعنی هم ممکن است مثلا سمت راست بلندتر از سمت چپ باشد و یا اینکه جلوی مو بلندتر از پشت آن باشد، هر دوی این‌ها مدل موهای نامتقارن محسوب می‌شوند.

 

3- مدل موهای فر قاب‌کننده‌ی صورت

 

 

موهای فر به صورت طبیعی حجم بیشتری دارند و در سال 2020 بیشتر مدل موهای فر به صورتی بوده‌اند که از این حجم زیاد به عنوان یک ویژگی مثبت استفاده کرده و آن‌ها را در اطراف صورت به صورت قاب در می‌آورند. البته برای این کار باید عوامل بسیاری از جنس مو تا فرم صورت و چاقی و لاغری آن را در نظر داشته باشید. شایان ذکر است که این مدل برای خانم‌ها در ایران زیاد پرطرفدار نبوده است.

 

4- مدل موهای دم اسبی فر صیقل داده شده

 

 

برای این مدل مو معمولا لازم است تا موهای فر و بلند داشته باشید و آن قسمت از مو را که بعد از دم اسبی است پف دهید اما قسمت بالایی آن یعنی جایی که روی سر است باید خوابیده باشد و صافت‌تر از قسمت پایینی شود.

 

5- مدل موهای گوجه‌ای شلخته

 

 

این مدل مو هیچگاه فراموش نمی‌شود. در گذشته معمولا مدل‌های گوجه‌ای بسیار مرتب بوده‌اند و زیبایی آن‌ها در این بوده که تار مویی از آن‌ها بیرون نزند اما در سال 2020 مدل‌های گوجه‌ای شلخته و یا به اصطلاح نیمه کاره بسیار پرطرفدار شده‌اند. از طرفی بسیاری از افراد، این مدل‌های گوجه‌ای را با بافت مو تلفیق کرده‌اند.

 

6- مدل‌ها مثلثی

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این مدل‌ها به گونه‌ای هستند که به چهره‌ی شما حجم می‌دهند و مو باید به شکل لیر کوتاه شود و حالت شلخته نیز داشته باشد. یک مدل مو بسیار زیبا و روزمره به حساب می‌آید که می‌تواند به شما ظاهر جذابی بدهد.

 

مدل موهای ترند زنانه 2020 غیرساده 

تا به حال هرچه مدل مو به شما معرفی شده است همگی ساده بوده‌اند؛ درست است که امسال سال سادگی مدل موهای زنانه محسوب می‌شود و هر چه زمان جلوتر می‌رود دیگر خبری از مدل موهای پیچیده نیست اما در این میان عده‌ای هستند که دوست دارند از مدل موهای دیگر استفاده کنند. در سال 2020 مدل‌ موهای غیرساده اکثرا دارای انتخاب‌های جسورانه بوده‌اند که در ادامه بعضی آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

1- بافت‌های آفریقایی رو به بالا

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

این نوع مدل مو بسیار در سال 2020 پرطرفدار بوده است. به خصوص در فصل بهار در میان افراد مشهور و مدل‌های بسیار مورد توجه قرار گرفت.

 

2- هدبند مو و موهای شلخته

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این مول مو بیشتر در تابستان طرفدار پیدا کرد زیرا با لباس‌های تابستانی بسیار همخوانی دارد. هدبندهای پارچه‌ای که در وسط گره دارند، پس از رونمایی از این مدل مو بسیار رایج شدند. توجه کنید که برای این مدل ابتدا باید هدبند خود را بزنید تا بهتر بتوانید گوجه‌ی مو را در پشت سر خود ببندید و همچنین تارهای مو را راحت‌تر از زیر هدبند بیرون آورید.

3- مدل بافت‌های شخلته

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

متاسفانه افرادی که از مدل‌های شلخته خوششان نمی‌آید باید بدانند سال 2020 سال آن‌ها نیست؛ در این سال، مدل‌های شلخته و بسیار ساده وارد میدان شده‌اند و خبری از شنیون‌های رسمی و مدل موهای این چنینی نبوده است. در این میان یکی از پرطرفدارترین مدل موها، بافت‌های شلخته است. به طور کلی بافت بسیار در این سال مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از افراد  مدل‌های بافت را با رنگ موهای فانتزی خود استفاده می‌کنند که ظاهری جدید و دلفریب دارد.

 

4-  مدل موهای مرواریدی

استفاده از مروارید بسیار در این سال دیده می‌شود و دیگر شما تنها مروارید را در گردنبندهای قدیمی مادربزرگ نمی‌بینید بلکه با نگاهی به فستیوال‌های مد متوجه می‌شوید اکثر مدل‌هایی که تلاش دارند از حالت سادگی در بیایند از مروارید استفاده کرده‌اند.

 

5- شانه‌های سر دهه‌ی 80

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

اگر تا الان متوجه نشده‌اید بگذارید صریح بگوییم که تمام تابستان و بهار 2020 پر شده بود با مدل موهای دهه 80 و 90 میلادی و تعجب برانگیز نیست که شانه‌های دهه 80 و 90 نیز بار دیگر مورد توجه قرار بگیرند.

 

6- کریستا‌ل‌های تزئینی

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

یکی از زیباترین مدل موهای سال 2020 که جز تازه‌ترین مدل موهای این سال نیز محسوب می‌شود و تلفیقی از درخشندگی و زیبایی می‌باشد. در فستیوال بهاره‌ی مد که امسال برگزار شد این مدل مو به دلیل تازگی که داشت بسیاری از افراد را غافلگیر کرد و مورد تحسین قرار گرفت.

 

7- وسایل تزئین مو

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

مدل موهایی که تلاش داشتند از حالت سادگی و رایج بودن در بیایند معمولا برای اینکار بیشتر از گل‌سرها و وسایل تزئین مو استفاده کردند؛ از مرواریدها و کریستال‌ها گرفته است تا گل‌سرهای بزرگ که جلب توجه می‌کنند. استفاده از این گل‌سرهای تزئینی بزرگ ابتدا از سال 2019 شروع شد و تا سال 2020 نیز ادامه داشت و در این سال استفاده از آن‌ها به حد بیشتری در مقایسه با سال قبل رسیده است.

 

8- مدل‌های خرگوشی شلخته

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

هر چه موهای شما شلخته‌تر باشد بیشتر خود را به ترندهای مد 2020 نزدیک ساخته‌اید. مدل موهای خرگوشی شلخته که بر خلاف مدل سنتی آن که در پایین بسته می‌شد، در بالای سر بسته می‌شوند و در سال جاری معمولا با رنگ موهای روشن بسیار به چشم آمدند و ظاهر تابستانه و بهاره زیبایی را به وجود آوردند.

 

9- مدل موهای ژل خیس

 

مدل موهای ترند زنانه 2020
مدل موهای ترند زنانه 2020

 

این مدل مو معمولا به گونه‌ای است که موهای خود را آغشته به ژل کرده و انگار که از حمام آمده‌اید و معمولا برای این مدل باید موها را تماما به سمت عقب شانه بزنید و حتما توجه داشته باشید که بین موهای خود رد ایجاد کنید تا زیبایی آن بیشتر شود.

در دهه‌های اخیر دیگر مهم نیست که به الگوهای مدل مو رایج در جامعه برای زنان پایبند هستید یا نه، هرچه که شما را زیباتر می‌کند انتخاب کنید. مهم نیست موی شما کوتاه است یا بلند، بلوند است یا مشکی و یا دوست دارید از رنگ‌های فانتزی استفاده کنید، در میان مدل موهای زنانه 2020 شما آزاد هستید تا هرکاری می‌خواهید بکنید.

«

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

محصول به سبد خرید شما اضافه شد.

انتخاب کنید که کدام فیلد نمایش داده شود. می توانید با کشیدن فیلدها را به دلخواه مرتب کنید.
  • مشخصات اصلی