روغن های اساسی برای اگزما شدید و بهترین روشهای درمان


تیروژ تیروژ 2020/08/22
روغن های اساسی برای اگزما شدید و بهترین روشهای درمان

یکی از انواع درمان های مکمل استفاده از روغن های اساسی برای اگزما شدید است . روغنهای اساسی عصاره های بسیار غلیظی هستند که از گیاهان مختلف تقطیر می شوند و برای آروماتراپی به صورت موضعی استفاده می شوند .

اگزما باعث بثورات قرمز ، خارش و خشکی می شود که از خفیف تا شدید متغیر است. خاراندن مداوم پوست در اثر اگزمای شدید باعث آسیب به پوست می شود و شما را در معرض خطر عفونت پوستی قرار می دهد. یافتن راهی برای مدیریت اگزما می تواند از بروز عوارض آن جلوگیری کند.

اگزما و راه های درمان آن
روغن های اساسی برای اگزما شدید

در ادامه چندین روغن اساسی که به طور بالقوه علائم اگزما را کاهش می دهند. ابتدا اجازه دهید نگاهی به برخی از خطرات استفاده از آنها بیاندازیم سپس مزایای انها را برای برطرف کردن اگزما را بیان می کنیم.

خطرات احتمالی روغن های اساسی برای اگزما شدید

حتی اگر روغنهای اساسی برای اگزما شدید قابل تسکین باشند ، از این روغنها با احتیاط باید استفاده کرد. برخی از افراد به دلیل واکنش های آلرژیک یا حساسیت های بعد از استفاده از روغن ها ، از روغن ها استفاده نمی کنند.همچنین ، تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا این روغن ها واقعاً در تسکین علائم اگزما کمک کننده هستند یا خیر.

اگر برای اولین بار از روغن ضروری برای اگزما استفاده می کنید ، باید قبل از آن آزمایش پوستی انجام دهید. برای انجام تست پوست: یک خلال اغشته به یکی از روغن های اساسی را روی لایه ای از پوست بمالید اگر بعد از آن علائم واکنشی مانند لکنت ، سوزش یا قرمزی شوید باید از استفاده انها خودداری کرد.

روغن های اساسی برای اگزما شدید کدام است
اگزما نوعی جوش های پوستی است

نحوه استفاده از روغن های اساسی برای اگزما شدید:

 • اعمال بر روی پوست
 • اضافه کردن روغن به حمام

برای تهیه روغن های ضروری ، ابتدا باید از پزشک خود برای استفاده از روغنهای اساسی بری جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت اگزمای خود مشورت کنید.

 

انواع مختلف روغن ها:

 

 • روغن درخت چای

روغن درخت چای از برگهای گیاه درخت چای ایجاد می شود و غالباً برای انواع شرایط پوستی مانند پای ورزشکار ، شپش سر ، قارچ ناخن و نیش حشرات استفاده می شود.محققان گیاهان و مواد معدنی روغن چای را برای درمان درماتیت تماسی استفاده می کنند. با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که روغن درخت چای در صورت استفاده موضعی برای درمان اگزما مفید است.

روغن های اساسی برای اگزما شدید پوستی راه درمان خانگی
روغن درخت چای

 

یکی از احتیاط های مهم ایمنی در مورد روغن درخت چای اینکه هرگز نباید روغن را بلعید و باعث شل شدن عضلات می شود.همچنین روغن درخت چای خطر تحریک پوست دارد. همیشه آن را قبل از استفاده بر روی پوست خود با روغن های دیگر مانند روغن نارگیل ، روغن بادام شیرین یا روغن آرگان رقیق کنید.

 

 • روغن نعناع

روغن نعناع فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از جمله توانایی تسکین سوء هاضمه و تهوع. روغن نعنا به صورت موضعی برای کاهش خارش استفاده میشود.این روغن بسیار غلیظ است و باید قبل از استفاده آن را با روغن های دیگر مخلوط کرد.

یکی از را های درمان استفاده از روغن های اساسی برای اگزما شدید
روغن نعناع

هرگز آن را روی صورت خود نمالید و همچنین از آن روی قفسه سینه نوزادان یا خردسالان خودداری کنید و در صورت استنشاق بسیار مضر است.در مورد روغن نعناع و تأثیرات آن بر اگزما تحقیقات بسیار کمی وجود دارد ، بنابراین در استفاده از آن باید احتیاط کرد و قبل از امتحان با پزشک مشورت کرد.

 

 • روغن کالدولا

روغن کالدولا از گل ( calendula) یا گل گیاه گل معطر (marigold) حاصل می شود.کالدولا در هنگام اعمال بر روی پوست خاصیت ضد التهابی دارد و تورم و درد را كاهش می دهد و می تواند علائم اگزما را بسیار کم کاهش دهد. مجدداً تاکید می کنیم، برای ایمن بودن ، با پزشک خود صحبت کرده و قبل از استفاده ، تست پوستی انجام دهید.

 • روغن گل گاوزبان

برخی از مطالعات ، استفاده از روغن  گل گاوزبان برای تسکین پوست در برابر اگزما استفاده می شود این روغن حاوی اسید چرب است که در بدن به ماده ای با خاصیت ضد التهابی تبدیل می شود.برخی تحقیقات نشان می دهد که این روغن در التهابات پوستی مؤثر است.

 

 • روغن جوجوبا

روغن جوجوبا از دانه های گیاه جوجوبا به عمی می آید. این ماده در بسیاری از محصولات مراقبت از بدن مانند شامپو ، لوسیون و پاک کننده های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. روغن جوجوبا ضد التهاب است و برای تسکین پوست و سوزش آن استفاده می شود.همچنین جوجوبا یک مرطوب کننده قدرتمند است و ماده ای روغنی است که توسط پوست و مو ترشح می شود.

 

روغن نارگیل به صورت موضعی فواید مختلف و ضد میکروبی دارد و احتمال عفونت پوستی را کاهش دهد. همچنین خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند از خشکی و ترک خوردگی پوست ناشی از التهاب کمک کننده باشد.استفاده از روغن نارگیل بصورت موضعی به مدت هشت هفته منجر به بهبود بسیار خوبی در اگزمای  پوستی می شود.

روغنهای اساسی برای اگزما شدید
روغن نارگیل

با این حال ، این معنی نیست که روغن نارگیل می تواند بیماری اگزما را بهبود بخشد. همچنین برخی از افراد ممکن است به روغن نارگیل حساسیت داشته باشند بنابراین همیشه قبل از استفاده از چیزهای جدید در پوست خود با پزشک خود صحبت کنید.

 

 • روغن دانه آفتابگردان

روغن دانه آفتابگردان یکی دیگر از روغن های حامل است که خاصیت ضد التهابی دارند و برای کاهش خشکی و تقویت هیدراتاسیون پوست مفید است.روغن دانه آفتابگردان همچنین منبع ویتامین E و آنتی اکسیدان است . برخی مطالعات نشان داده اند که ویتامین E علائم التهاب پوست را کاهش دهد و برای اگزما مفید است .

روغنهای اساسی برای اگزما شدید

 • روغنهای گیاهی دیگر

علاوه بر روغنهای اساسی ذکر شده در بالا ، روغنهای گیاهی دیگری نیز وجود دارند که به درمان اگزمای شدید کمک می کنند .برخی از این روغن ها با کاهش التهاب و تقویت رطوبت پوست همراه هستند به همین دلیل برای پوست مستعد به اگزما مفید هستند. اما هنوز تحقیقات کافی برای این موضوع وجود ندارد.

 

داروهای خانگی و روغن های اساسی برای اگزما شدید

 

 • جو دوسر کلوئیدی

جو دوسر کلوئیدی از جو دوسر ریز تر است و به نرمی و درمان التهاب پوست کمک می کند. جو دوسر کلوئیدی به شکل خامه یا پودر موجود است.

نحوه استفاده از آن برای اگزما:

پودر را به آب حمام ولرم اضافه کنید و 10 تا 15 دقیقه در آن بنشینید  این کار به تسکین خارش پوست کمک  می کند.بعد از حمام ، پوست خود را خشک کنید و یک لایه ضخیم از مرطوب کننده هایپوآلرژنیک روی آن بمالید.

جو دوسر
جو دوسر درمان عالی خانگی
 • روغن گل پامچال

روغن گل پامچال بصورت موضعی برای تسکین شرایط التهابی سیستمیک مانند اگزما استفاده می شود. روغن گل پامچال حاوی اسیدهای چرب امگا 6 و اسید گاما لینولنیک است که در جلوگیری از التهاب در بدن نقش مهمی دارد.با این حال در این مورد با پزشگ خود مشورت کنید.

روغن گل پامچال
روغنهای اساسی برای اگزما شدید و راههای درمان آن
 • روغن فندق

فندق قرنهاست که به عنوان داروی اصلی برای التهاب پوست مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، تحقیقات در مورد فندق برای درمان اگزما کمیاب است.با این وجود ، این روش درمانی اغلب برای آرام کردن پوست ملتهب ، خشک شده و از بین بردن خارش پوستی استفاده می شود.

روغن فندوق
روغن های اساسی برای اگزما شدید

 

 • تکنیک های آرامش

استرس محرک شایع اگزما است. اعتقاد بر این است که استرس در ایجاد التهاب نقش دارد. یادگیری مقابله با شرایط استرس زا با استفاده از تکنیک های آرامش بخش به کاهش اگزما کمک کند .

 

تکنیک های آرامش که ممکن است به شما کمک کند عبارتند از:

 • مراقبه
 • درمان شناختی رفتاری
 • تنفس عمیق
 • موزیک درمانی
 • هیپنوتیزم
 • تایچی
 • یوگا

 

«

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

محصول به سبد خرید شما اضافه شد.

انتخاب کنید که کدام فیلد نمایش داده شود. می توانید با کشیدن فیلدها را به دلخواه مرتب کنید.
 • مشخصات اصلی