نگهداری و مراقبت از پوست چرب


تیروژ تیروژ 2020/08/22
نگهداری و مراقبت از پوست چرب

نگهداری و مراقبت از پوست چرب ،پوست انسان به چهار دسته کلی چرب، خشک، معمولی و مختلط تقسیم می شود و صاحبان هر گروه پوستی باید با روش صحیح نگهداری از پوست خود آشنا باشند تا همواره طراوت و شادابی آن را حفظ نمایند. در این میان افرادی که دارای پوست چرب هستند باید دقت بیشتری داشته باشند. چرا که با استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نادرست ممکن است خود را درگیر آکنه و جوش های پوستی نمایند.

نگهداری و مراقبت از پوست چرب و راهکار های مفید
برای نگهداری و مراقبت از پوست چرب باید از شوینده مناسب با پوست چرب استفاده کرد

با این وجود اگر شما نیز دارای پوستی چرب هستید، باید بدانید که علی رقم تمام سختی هایی که برای کنترل جوش و آکنه متحمل می شوید، از یک نعمت خدادادی برخوردار هستید و باید قدر دان آن باشید. چرا که وجود چربی های طبیعی در پوست صورتتان، مانع از ایجاد شیارهای خط اخم و خنده و چین و چروک خواهد شد. در نتیجه بدون نیاز به تزریق بوتاکس و ژل، همیشه نسبت به سنتان دارای پوستی صاف و جوان خواهید بود.

پس به شما پیشنهاد می کنیم نگهداری و مراقبت از پوست چرب را بیاموزید تا از زیبایی طبیعی آن لذت ببرید.

پوست چرب و مراقبت صحیح از آن

داشتن پوستی چرب به عوامل متفاوتی مانند تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ یا بارداری، ژنتیک، استرس، مصرف برخی داروها، استفاده از لوازم آرایشی و بسیاری موارد دیگر مرتبط است. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که دلیل آکنه های روی صورتشان چربی پوست است. اما می توان با وجود پوست چرب، از شرجوش ها رهایی یافت. تنها لازم است با شیوه صحیح نگهداری از پوست خود آشنا باشید، تا همیشه از زیبایی و درخشندگی طبیعی آن لذت ببرید.

مراحل نگهداری و مراقبت از پوست چرب و انتخاب نوع محصول متناسب
مراقبت از پوست چرب به چند عامل مهم بستگی دارذ

مهم ترین اصل در نگهداری از پوست چرب، تمیز نگاه داشتن آن است. بنابراین به طور مرتب (هفتگی) ماسک های تمیز کننده طبیعی مانند ماسک عسل یا ماسک زغال منافذ صورت خود را پاک سازی کنید. همچنین بهتر است خانم ها استفاده از لوازم آرایشی را به حداقل مقدار ممکن برسانند و حتما از کرم پودرها و دیگر لوازم آرایش مخصوص پوست های چرب استفاده کنند. استفاده از انواع اسکراب ها نیز تاثیر فوق العاده ای روی کاهش چربی پوست خواهد گذاشت.

 

باور نادرست در مورد نگهداری و مراقبت از پوست چرب

بسیاری از افراد به دلیل اطلاعات نادرست و غیر علمی که در مورد پوست های چرب بدست آورده اند، رفتار اشتباهی با پوست صورت و بدن خود دارند که همین امر آن ها را دچار مشکلات مختلفی، به خصوص در ناحیه صورت می کند. برای مثال ممکن است صورتشان همیشه به دلیل چربی زیاد براق باشد یا به دلیل خشک شدن بیش از حد دائما پوسته پوسته شود. در ادامه شما را با 3 مورد از این باورها ی نادرست آشنا خواهیم کرد:

مرطوب کننده متناسب با نوع پوست
پوست چرب نیاز به مرطوب کننده دارد
  • نگهداری و مراقبت از پوست چرب نیازی به کرم مرطوب کننده ندارد!

این جمله نه تنها یک اشتباه، بلکه یک فاجعه است. هر پوستی نیاز به کرم های آبرسان دارد. اما باید حتما آبرسان مناسب با پوست های چرب را خریداری کنید تا چربی موجود در کرم باعث جوش زدن صورتتان نشود.

  • برای رهایی از چربی پوست باید با خوراکی های خوشمزه خداحافظی کرد

بسیاری از افراد برای نگهداری و مراقبت از پوست چرب از ترس آکنه زندگی را بر خود زهر کرده اند و از خوردن شکلات، پیتزا، چیپس و… اجتناب می کنند. اگرچه این یک حقیقت است که مصرف سبزیجات و خوراکی های سالم به داشتن پوستی شاداب کمک می کند، اما هنوز ارتباط میان چربی پوست و خوراک به طور کامل به اثبات نرسیده است. پس با رعایت اعتدال می توانید گاهی غذاهای و تنقلات مورد علاقه تان را میل کنید.

نگهداری و مراقبت از پوست چرب
انتخاب صابون مناسب برای باز کردن منافذ پوست چرب
  • صابون جلوی جوش ناشی از چربی پوست را می گیرد

این یک اشتباه بزرگ و قدیمی است که بخواهید با  روزی چند مرتبه شست و شوی صورتتان، جلوی چربی و به دنبال آن جوش ها را بگیرید. عامل اصلی جوش زدن پوست چرب، بسته شدن منافذ پوست و تجمع آلودگی در آن ها است. در نتیجه، این امر که باید پوستتان را به طور مرتب تمیز کنید، صحیح است. اما شست و شوی صورت با صابون های معمولی، آن هم روزی چند مرتبه، می تواند سبب التهاب پوست، خشکی بیش از حد و پوسته پوسته شدن صورتتان شود.

بنابراین بهترین برای نگهداری و مراقبت از پوست چرب با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید، شوینده ای مناسب پوست چرب خریداری کنید و صورتتان را یک یا دو مرتبه در روز (بسته به تجویز پزشک) با آن تمیز نمایید.

محصولات مراقبت از پوست چرب 

کرم آبرسان و مرطوب کننده دتوکس VOLLARE

کرم آبرسان و مرطوب کننده قوی پوست صورت وولار vollare

ژل شست و شو پوست چرب و جوش دار فارماسی DR.C.TUNA Farmasi

میسلار واتر پوست چرب و مختلط گارنیر

«

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

محصول به سبد خرید شما اضافه شد.

انتخاب کنید که کدام فیلد نمایش داده شود. می توانید با کشیدن فیلدها را به دلخواه مرتب کنید.
  • مشخصات اصلی