آرایش صورت و زیبایی چهره


تیروژ تیروژ 2020/09/22
آرایش صورت و زیبایی چهره

آرایش صورت و زیبایی چهره

آرایش صورت و زیبایی چهره ،امروزه خانم های زیادی از جمله خانم های جوان به زیبایی خود بسیار بها می دهند و سعی می کنند همیشه با ظاهری آراسته و زیبا در مکان های عمومی و حتی مهمانی ها و مراسمات مختلف حاضر شوند. برای این که یک خانم بتواند ظاهری زیبا داشته باشد باید به چندین عامل تاثیرگذار به خوبی توجه کند و آن ها را در اولویت کار های خود قرار دهد و شاید از مهم ترین و حتی تاثیرگذارترین این عوامل، زیبایی صورت است.

داشتن چهره ای زیبا و دلربا یکی از آرزو های هر خانمی است زیرا بیشترین چیزی که در زیبایی یک خانم می تواند خود را به خوبی تحمیل کند، همین صورت زیبا و آراسته است که به نوعی می توان گفت مرکز اصلی جلب توجه می باشد.

برای داشتن یک صورت زیبا باید به چند مورد به خوبی دقت کرد. در آرایش صورت و زیبایی چهره چشم ها یکی از بخش های موجود در صورت هستند که باید برای داشتن یک چهره دلربا، آن ها را به خوبی آرایش کرد که البته آرایش هر چشم هم به سادگی نیست و بر اساس چندین عامل صورت می گیرد.

برای مثال نوع چشم شما و حتی رنگ پوست شما می تواند از عمده ترین عوامل تاثیر گذار در آرایش چشم شما باشد. بعد از چشم ها این ابرو ها هستند که در صورت شما نقش مهمی را برای زیباتر نشان دادن چهره ایفا می کنند و اگر نتوانید به آن ها به خوبی بها دهید، چهره شما به صورت دلخواه در نمی آید. در مورد ابرو ها هم نکات زیادی هستند که باید رعایت شوند که مهم ترین آن ها مدل و رنگ ابرو ها می باشد.

لب ها یکی از مهمترین مراحل آرایش صورت و زیبایی چهره

پس از ابرو ها باید سراغ دهان و به خصوص لب های خود بروید زیرا لب ها و رنگ رژ لبی که برای آن ها انتخاب می کنید می تواند زیبایی شما را دو چندان کند. برای داشتن یک صورت زیبا علاوه بر نکات ذکر شده فوق، باید به زیبایی گونه های خود هم اهمیت دهید. به طور کلی برای داشتن یک صورت زیبا باید آن را به گونه ای آرایش کنید که تمامی موارد ذکر شده را در بر بگیرد. آرایش صورت هم خود روش های مختلفی دارد که در هر کدام از این روش ها باید قوانین و قواعد خاصی را رعایت کنید که ما در ادامه در مورد آن ها به طور جامع و کامل توضیحاتی را به شما ارائه کرده ایم و خواندن آن ها می تواند به شما در داشتن یک صورت زیبا کمک شایانی بکند.

تاثیر آرایش چشم ها در آرایش صورت و زیبایی چهره

همانطور که در بالا بیان کردیم، برای داشتن یک صورت زیبا باید به چشم های خود به طور کامل اهمیت دهید. چشم ها نقش پررنگی را در زیبا کردن چهره شما دارند. مهم ترین دلیل آرایش چشم ها در واقع همان درشت کردن چشم ها و افزایش درخشش آن ها در صورت است تا بتوانند به خوبی و به طور تمام و کمال برای اطرافیان جلب توجه کنند. آرایش چشم ها هم خود روش ها و حتی مدل های مختلفی را دارد که باید با توجه به شکل صورت و حتی رنگ پوست و نوع چشم خود این کار ها را انجام بدهیم تا نتیجه مطلوب و دلخواه را بگیریم.

در واقع یکی از مهم ترین گام ها برای آرایش چشم، سایه زدن و خط چشم کشیدن است که وقتی بتوانیم متناسب با نوع چشم خود این کار را انجام بدهیم، بیشتر مراحل آرایش چشم را پشت سر گذاشته و می توانیم سراغ مرحله بعدی برویم. اکنون می توانید در زیر این متن چگونگی سایه زدن و خط چشم کشیدن را متناسب با انواع چشم ها بیاموزید و در جهت زیبایی چشمان خود از آن ها بهره ببرید:

آرایش صورت و زیبایی چهره
آرایش صورت و زیبایی چهره و زیبایی چهره و چشم
 • چشم های گرد در آرایش صورت و زیبایی چهره

افرادی که دارای چشمانی گرد هستند و می خواهند برای چشمان خود و آرایش صورت و زیبایی چهره خط چشم بکشند باید سعی کنند خط چشم خود را از سمت گوشه داخلی پلک بالا آغاز کنند و سپس آن را ادامه دهند تا در قسمت انتهایی پلک به سمت خارج یک خط مستقیم بکشند و اگر زیاد مورد پسند آن ها نباشد می توانند یک خط چشم گربه ای ظریف و کوچک را کشیده و به زیبایی چشمان خود اضافه کنند. بعد از این گام باید پایین استخوان ابرو را روشن کرده و در قسمت گوشه های داخلی چشم را کمی سایه روشن بزنید.

البته سعی کنید این کار را به صورت تدریجی و با حوصله انجام دهید. حالا برای این که بتوانید کنتراست بین قسمت های روشن چشم خود را به خوبی نشان دهید باید سایه ای را با رنگ متوسط برداشته و به طور آهسته در بالای پلک خود بکشید. در قدم نهایی هم برای این که کار خود را تکمیل کنید باید سایه ای با رنگ تیره را با ضخامت زیاد ولی مناسب بدون این که از حد طبیعی آن خارج شوید در امتداد سایه قبلی بکشید. سعی کنید برای این که جذاب تر جلوه کند سایه را در قسمت بیرونی به سمت میانه چشم ترکیب کنید تا به طور بیشتر به پلک های شما حالت داده شود.

 • چشم های گود

انسان هایی هم هستند که دارای چشم های گود و به عبارتی فرورفته در قسمت کاسه استخوان چشم خود هستند. برای این که بتوانید برای این مدل از چشم ها به خوبی سایه بزنید باید همان روشی را که برای چشم های گرد به کار گرفتید، مورد استفاده قرار دهید با این تفاوت که دیگر استفاده از سایه تیره نمی تواند باعث زیبایی چشمان شما شود و باید از سایه تیره به مقدار خیلی کمتری استفاده کنید تا این فرایند به خوبی انجام شود. اگر این روش را به خوبی انجام دهید چشمان شما به خوبی برجسته خواهند شد ولی اگر در میزان تیرگی سایه خود دقت کافی را به خرج ندهید، قطعا میزان این برجستگی کاهش خواهد یافت.

 • چشم های بادامی

اکنون نوبت به سایه زدن و خط چشم کشیدن برای چشم های زیبای بادامی است ولی این چشم ها زمانی درست سایه زده می شوند که به قاعده و اصولی در مورد آن ها عمل کنیم. برای سایه زدن .و خط چشم کشیدن چنین چشم هایی باید همانند چشم های گرد عمل کنیم ولی در همان حین باید علاوه بر رعایت نکات  ذکر شده حتما از فرم چشم خود پیروی کنید تا بهترین نتیجه را در این زمینه بگیرید و چشمان خود را به شکل بسیار جذابی در بیاورید.

 • چشم ها با گوشه هایی به سمت پایین

در افرادی که چشم های آن ها تا حدودی دارای انتهای رو به پایین می باشند، یکی از راه های جذاب کردن و زیبا نشان دادن آن ها این است که انتهای آن ها را به سمت بالا هدایت کنید و برای عملی کردن این کار حتما به این نکته توجه کنید که خط چشم مهم ترین نقش را دارد و می تواند به خوبی این کار را برای شما به انجام برساند. برای شروع آرایش در گام نخست باید با استفاده از سایه به طور تدریجی در جهت روشن کردن استفاده کنید و به طور کلی با همان روشی که برای چشم های گرد و بادامی عمل می کنید، اینجا هم از همان روش ها بهره بگیرید ولی این نکته را هم در نظر بگیرید که هنگام کشیدن خط چشم، باید خط چشم خود را کمی تیره تر کشیده تا جذابیت مورد نظر شما بدست آید.

وقتی کار سایه زدن چشم ها تمام شد باید خط چشم را از گوشه چشم خود آغاز کرده و تا قسمت انتهای آن بکشید ولی به طور کلی اگر ظاهری دراماتیک می خواهید باید در قسمت انتهای چشم خود، خط چشم را به سمت بیرون و بالا کمی انحنا دهید تا مانند یک لب خندان و درست مثل چشم های یک گربه شود. به طور کلی این چشم ها هم روش خاص خود را برای سایه زدن و خط چشم کشیدن دارند که رعایت آن می تواند در زیبایی هر چه بیشتر چشمان شما نقش داشته باشد.

 • چشم های نزدیک به هم با فاصله کم

وقتی شما چشم هایی داریدکه احساس می کنید خیلی نزدیک به هم هستند و این جذابیت آن ها را کاهش داده است، می توانید در آرایش چشمان خود نکاتی را لحاظ کنید تا چشمان شما کمی با فاصله بیشتر دیده شوند و این می تواند کمی خیال شما را آسوده کند. روش ارایش این چشم با سایر چشم ها کاملا متفاوت است. برای شروع کار ابتدا باید زیر استخوان ابروی خود را سایه روشن زده و سپس برای سایه زدن گوشه ها داخلی پلک بالایی خود باید مثل چشم ها گرد عمل کنید ولی باید بدانید که تنها تفاوت آن در زیرساز سایه می باشد.

سعی کنید از یک در محدوده متوسط استفاده کنید و در مقایسه با چشمان گرد زمانی که می خواهید سایه بزنید از عرض چشمان خود فرا تر روید تا این عمل به شکل جذاب تری جلوه کند. سپس یک رنگ تیره را انتخاب کرده و تقریبا در قسمت بالایی سایه ای که قبلا زده بودید، سایه جدیدی بزنید کنتراست بیشتری داشته باشید و درخشان تر به نظر برسید. برای خط چشم خود سعی کنید از میانه پلک خود کار را آغاز کنید و یک خط تقریبا مستقیم بکشید و آن را از عرض چشم خود به میزان بیشتری ادامه دهید.

 • چشم هایی با پلک های افتاده

افرادی که دارای چشم هایی با پلک های افتاده هستند برای آرایش چشم خود با توجه به این که یک لایه اضافه پوست زیر ابرو دارند که تقریبا روی پلک های آن ها قرار می گیرد و در کوچک تر دیده شدن پلک ها نقش بسزایی دارد و این خود به تنهایی باعث می شود که از جذابیت و درخشش چشمان شما به شدت کاسته شود. ولی این مورد هم با آرایش مخصوص خود می تواند به خوبی رفع شود. در این افراد هیچ گونه نیازی به روشن سازی به وسیله سایه وجود ندارد و تنها کافی است که گوشه های پلک خود را سایه بزنید.

در گام آخر باید در اطراف این خط را سایه ای تیره بزنید تا به وسیله خطای دید یک حالت نسبتا گرد به چشم شما داده و همواره سعی کنید خط چشم خود را کمی طولانی تر و دراز تر بکشید تا این ترکیب برای چشمان شما متعادل شود. وقتی این موارد را به خوبی رعایت کردید مطمئنا از زیبایی چشمان خود حیرت زده می شوید.

 • چشم های مونولاید

در افرادی که دارای چشم های مونولاید هستند، فاصله بین چشم و ابروی آن ها یک سطح تقریبا صاف است. برای این گونه چشم ها باید درست مانند چشم هایی که دارای پلک های افتاده هستند به گونه ای سایه بزنید که چشم های شما به صورت درشت تر و حتی گرد تری دیده شوند. سعی کنید برای شروع در روشن کردن قسمت ابتدایی پلک های خود زیاده روی کنید و این سایه را تا می توانید ادامه دهید و در آخر وقتی به مرکز چشم رسیدید، باید به سمت بیرون، آن را هدایت کنید.

اکنون در آرایش صورت و زیبایی چهره باید یک سایه با رنگ تقریبا متوسط برداشته و در بالای این خط شروع به سایه زدن بکنید و از قسمت انتهایی چشم خود فراتر بروید تا بتوانید یک حالت گرد و زیبا به چشمان خود بدهید. در زدن سایه تیره باید به خوبی دقت کنید تا در همان طرح و به طور سبک استفاده شود تا حالت چشم را مشخص کند ولی هیچ گاه نباید آن را از مرکز چشم خود فرا تر ببرید.

هنگامی که برای کشیدن خط چشم اقدام می کنید باید دست های شما ثابت باشد و در آن ها هیچ گونه لرزشی ایجاد نشود تا یک خط خیلی باریک کشیده ولی آن را در انتها کمی ضخیم کنید تا چشمان شما همان حالتنی را که در ابتدا گفتیم پیدا کند و دارای جذابیت و درخشش فوق العاده ای شود. این گونه چشم ها اگر با رعایت قواعد خاص خود ارایش شوند می توانند یکی از بهترین چشم ها برای جذابیت فرد به شمار بروند و این یک ویژگی به خصوصی است که خداوند به این افراد عنایت کرده است.

 • چشم های برجسته

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دارای چشم های برجسته هستند، باید بدانید که آرایش صورت و زیبایی چهره هنگام سایه زدن دیگر نیازی نیست که بخواهید پلک پایین خود یا گوشه های پلک بالایی خود را روشن تر کنید، فقط لازم است که کمی زیر استخوان ابروی خود را روشن کنید. درست مانند افرادی که پلک های افتاده دارند باید از سایه ای سنگین ولی با رنگ متوسط استفاده کنید. فقط دقت کنید که به جای این که در قسمت بالایی خط پلک را سایه بزنید باید در قسمت پایینی پلک را هم زیاد سایه بزنید.

مهم ترین گام برای آرایش چنین چشم هایی این است که یک خط چشم سنگین از گوشه چشم خود تا انتها کشیده به طوری که این خط در یک راستا و به صورت یک خط صاف باشد. در واقع میزان ضخامت آن به خودتان بستگی دارد ولی جالب است بدانید اگر آن را ضخیم بکشید، از برجستگی و جذابیت چشمان شما کم نمی کند. در واقع این روشی که گفته شد باعث می شود که چشمان برجسته شما که به تنهایی هم زیبا هستند به صورت قابل توجه تری در بیایند و به خود یک حالت درخشان بگیرند و بیش از پیش جلب توجه کنند.

نکته آرایش صورت و زیبایی چهره :

وقتی شما قصد دارید که یک خط چشم متناسب با نوع چشم خود بکشید و زیبایی چشمان خود را چندین برابر کنید، با انواعی از خط چشم های رنگی مواجه می شوید که باید توانایی انتخاب بهترین رنگ را در میان طیف زیادی از رنگ ها انتخاب کنید. همچنین در این زمینه انواعی از مدل های خط چشم وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را به چشم می دهند و این می تواند دست شما را در آرایش کردن به طور گسترده ای باز کند.

در این بین بیشتر خانم های جوان به رنگ های مشکی و قهوه ای به طور عجیبی علاقه دارند و بیشتر سعی می کنند آرایش صورت و زیبایی چهره از این رنگ ها استفاده کنند ولی جالب است بدانید که با انتخاب رنگ های دیگر هم می توانید آرایش های متنوع و به روز را تجربه کنید و چه بسا که برای صورت شما زیبا تر هم جلوه کند. در انتخاب خط چشم باید به عوامل مختلفی دقت کنیم که شاید اولین و مهم ترین عامل که به شدت تاثیر گذار می باشد، رنگ چشم شما است. باید خط چشم را به گونه ای انتخاب کنید که با رنگ چشم شما هماهنگی لازم را داشته باشد و به نوعی مکمل همدیگر باشند.

مهم :

همچنین در انتخاب خط چشم عواملی غیر از رنگ چشم مانند رنگ مو و حتی رنگ پوست هم در حد خود می توانند تعیین کننده باشند. در مورد رنگ چشم شما و رنگ خط چشم هم باید بدانید که اگر رنگ چشم شما قهوه ای است، باید خوش شانس باشید زیرا اکثر رنگ ها با رنگ قهوه ای ست هستند و اگر رنگ چشم شما آبی می باشد باید خط چشم قهوه ای یا برنز را برگزینید زیرا باعث عمقی تر شدن نگاه های شما و ایجاد جذابیت خواهند شد. برای چشم های سبز هم باید خط چشم های بنفش یا قهوه ای را انتخاب بکنید.

این نکته هم در آرایش صورت و زیبایی چهره قابل تامل است که بدانید شما می توانید از خط چشم های زغالی یا سیاه و آبی کم رنگ برای همه رنگ چشم ها استفاده کنید زیرا در هر صورتی این خط چشم ها می توانند به زیبایی چشم شما بیفزایند. در مورد نوع خط چشم ها هم اگر بخواهیم صحبت کنیم به چندین نوع می رسیم که در پایین سعی کردیم به طور جامع در مورد انواع خط چشم ها صحبت کنیم :

 • خط چشم مدادی در آرایش صورت و زیبایی چهره

یکی از ساده ترین و حتی راحت ترین نوع و مدل خط چشم ها که می توان بدون هیچ دردسری و خیلی راحت از آن استفاده کرد، خط چشم های مدادی می باشند. همانطور که اطلاع دارید برای خط چشم های مدادی هم مدل های مختلفی وجود دارد که با دانستن نحوه کار با هر کدام می توانید به طور کامل از مزایای آن ها بهره ببرید. خط چشم های پایه پودری که به دلیل ساده بودن گرفتن آن ها با دست، برای افرادی که تازه شروع به آرایش کرده اند و مبتدی می باشند بسیار کاربرد دارد.

خط چشم های مدادی با پایه واکسی چون نسبت به مدل های دیگر این خط چشم ها دارای نوک نرم تری هستند، کشیدن خط های روان با آن ها بسیار ساده است. وقتی فردی در کشیدن خط چشم های مدادی به مهارت کافی رسید می تواند از این خط چشم ها بهره کافی را ببرد. خط چشم های سرمه ای هم وقتی با خط چشم های سنتی مقایسه می شوند این مزیت را دارند که سرمه بسیار ساده تر و حتی زودتر پاک می شوند.

وقتی در شب به مراسمی می روید، استفاده از این مدل خط چشم آرایش صورت و زیبایی چهره برای شما یک چهره فوق العاده جذاب و دیدنی ایجاد می کند. و مدل آخری هم از این نوع خط چشم ها که وجود دارد، مداد های پیچی مکانیکی هستند. این نوع مداد ها تقریبا مانند سرمه هستند با این تفاوت که وقتی قصد استفاده از آن ها را دارید، باید آن ها را تراشیده و سپس از آن ها استفاده کنید. در ضمن این مداد های مکانیکی هم به اندازه سرمه چرب نیستند ولی مزیت های خاص خود را دارند.

 • خط چشم مایع

افرادی که در استفاده از خط چشم های مدادی که در مورد آن ها به طور کامل صحبت کردیم، به مهارت کافی رسیده اند و می توانند به خوبی از آن ها استفاده کنند، دیگر وقت آن رسیده تا خط چشم های مایع را امتحان کنند. البته استفاده از خط چشم های مایع هم قواعد خاص خود را دارد که یک شخص مبتدی نمی تواند به راحتی آن را انجام دهد.

در مورد خط چشم های مایع با اپلیکاتور های قلمی باید بدانید که این نوع خط چشم ها درون یک بطری قرار دارند و قلموی مخصوص آن نیز همراه با آن می باشد که باید با دقت زیادی از آن ها استفاده کرد. خط چشم های مایع با اپلیکاتور ماژیکی یا خودکاری هم به گونه ای هستند که کارکرد آن بسیار ساده تر و راحت تر از نوع قلمی آن می باشد و در ضمن در مدت زمان کمتری نسبت به خط چشم های مایع دارای قلم خشک می شوند. یکی از مزیت های این نوع خط چشم در آرایش صورت و زیبایی چهره ، کشیدن نازک ترین خط با بهترین جلوه طبیعی است که می توان تاثیر خود را در زیبایی چهره شما به خوبی نشان دهد.

 • خط چشم ژلی یا کرمی در آرایش صورت و زیبایی چهره

وقتی این نوع از خط چشم ها را با خط چشم های مایع مقایسه می کنیم، متوجه خواهیم شد که به اندازه خط چشم های مایع مرطوب نیستند ولی شما می توانید وقتی که از آن ها استفاده کردید بلافاصله ضخامت آن را کنترل کنید و این یک مزیت بسیار جالب است. این نوع خط چشم ها دارای ویژگی های زیادی هستند که از مهم ترین آن ها، پخش نشدن و ضد آب بودن می باشد و این ویژگی در موارد زیادی می تواند برای شما بسیار به صرفه باشد.

وقتی قصد دارید که خط چشم شما مدت زمان زیادی روی صورت شما باقی بماند و دوست ندارید که به همین زودی آن را از دست بدهید، می توانید از این مدل خط چشم ها استفاده کنید که حتی در بعضی مواقع برای پاک کردن آن ها حتما به شیرپاک کن نیاز خواهید داشت. در کل این نوع خط چشم ها برای ماندگاری های بالا استفاده می شوند و در درخشان کردن چشم های شما هم تاثیر زیادی دارند.

 • خط چشم کیکی در آرایش صورت و زیبایی چهره

افرادی که بسیار مهارت دارند و در این کار مانند آرایشگر ها حرفه ای شده اند، همواره این مدل از خط چشم ها را ترجیح می دهند. خاصیت جالب این خط چشم ها به گونه ای است که وقتی به این مدل عادت کردید و در استفاده از آن ها حرفه ای شدید، می توانید یکی از دقیق ترین و طبیعی ترین خط چشم را بکشید. در ضمن قبل از این که خشک شود هم می توانید آن را ترکیب کنید. این مدل از خط چشم ها معمولا بین افراد به صورت سایه های فشرده عرضه می گردد و شاید شما هم با آن به قدری آشنایی کافی را داشته باشید. نحوه استفاده از آن ها هم به این گونه است که در ابتدا باید قلمی را که برای خط چشم انتخاب کرده اید، مرطوب کنید و سپس به آن بزنید.

این مدل خط چشم ها را به طور معمول برای آرایش های چشم دودی به کار می برند و مزیت دیگر آن ها، ماندگاری بالا می باشد. این خط چشم هم به خاطر دلایلی که گفته شد برای بسیاری از افراد جذابیت خاص خود را دارد و برای استفاده از آن باید حتما در کار خود حرفه ای شده باشید و مهارت کافی را داشته باشید تا بتوانید با کشیدن یک خط چشم زیبا، بر جذابیت چشم خود به طور چشم گیری بیفزایید.

عامل دیگری که در آرایش صورت و زیبایی چهره و انتخاب خط چشم می تواند تاثیر گذار بوده و شما را به نوع خاصی از خط چشم سوق دهد، فرم چشم شما می باشد. همواره باید متناسب با مدل و شکل چشم خود بهترین و مناسب ترین خط چشم را انتخاب کنید. در ادامه خط چشم های متناسب با انواع چشم ها را سعی کرده ایم به طور مختصر و مفید برای شما بیان کنیم :

 • چشم های درشت

مناسب ترین و بهترین خط چشمی که می تواند بر جذابیت چشم شما اضافه کند، یک خط چشم پهن می باشد. در ضمن برای چشم های درشت توصیه می شود که تا جایی که برای شما امکان دارد، باید درون چشم ها را سیاه کنید تا با این کار چشم شما کوچک تر و گرد تر دیده شود. به طور کلی برای کشیدن خط چشم برای چشم های درشت باید آن را با رعیت قواعد گفته شده به صورت پهن و با ضخامت زیادی بکشید.

 • چشمان گود رفته

در این موارد برای چنین چشم هایی که خود گود رفته اند بدترین کار سیاه کردن درون چشم یا اطراف آن می باشد زیرا باعث می شود که چشم شما بسیار ریز و حتی کوچک تر دیده شود. برای این مدل چشم ها بهترین نوع خط چشم، یک خط باریک و ظریف می باشد که البته سایه های روشن هم به شما در انجام این فرایند به خوبی کمک خواهند کرد. در واقع برای چشم های گود رفته باید با رعایت قوانین کشیدن خط چشم، سعی کنید خط چشم طبیعی  با ضخامت بسیار کمی بکشید تا آن را از حالت گود رفتگی خارج کند. با رعایت تمام این نکات می تواند چشمان خود را به بهترین شکل ممکن آرایش کنید.

 • چشم های ریز

کسانی که دارای چشم های ریز هستند همیشه به دنبال راهکار هایی می باشند تا چشمان خود را به نحوی آرایش کنند تا درشت تر به نظر برسد. به منظور درشت تر کردن چشم های خود می توانید هم در بالای چشم و هم در پایین آن خط چشم بکشید، ولی در کل با کشیدن خط چشم در زیر چشم، چشم های شما به صورت درشت تری جلوه می کنند و این می تواند آرزوی شما را برآورده سازد.

 • چشم های از حدقه بیرون زده

در افرادی که چنین چشم هایی دارند این ویژگی وجود دارد که با کشیدن یک خط چشم پهن در پشت چشم، چشم خود را به حالت زیباتری تبدیل کنند. به عنوان تکمیل کننده کار و مکمل خط چشم هم می توانید از یک سایه تیره استفاده کنید زیرا سایه های تیره باعث می شوند تا بیرون زدگی چشم پوشیده شود و با افزایش سایه های تیره در پشت چشم، چشم به طور فرورفته تر جلوه می کند که چنین افرادی با انجام این کار می توانند به هدف خود برسند. در واقع برای کسانی که چشم های از حدقه بیرون زده دارند کار کردن در پشت چشم به وسیله کشیدن خط چشم سایه زدن می تواند حالت فرورفته ای را برای چشم ایجاد کرد تا چشم شما دارای فرم زیبا تری شود.

 • چشم هایی با فاصله زیاد

کسانی هم وجود دارند که دارای چشم هایی با فاصله نسبتا زیاد هستند و به چنین افرادی توصیه می کنیم که از خط چشم هایی گوشه دار برای آرایش چشمان خود استفاده کنند. استفاده از خط چشم های گوشه دار یعنی این که خط چشم آن ها از سمت گوشه داخلی چشم خارج شود که این کار موجب کاهش فاصله در بین دو چشم می شود و این هم بیشتر به دلیل وجود خط چشم است زیرا این خط چشم است که باعث پوشیده شدن این فاصله در بین دو چشم و آرایش صورت و زیبایی چهره می شود. به طور کلی این افراد هدفشان پوشاندن فاصله زیاد در بین دو چشم خود هست که این کار با استفاده از خط چشم های گوشه دار می تواند میسر شود.

 • چشم ها نزدیک به هم

کسانی هم وجود دارند که فاصله بین دو چشم آن ها بسیار کم است و باعث می شود که آن جذابیت دلخواه را نداشته باشد. این مشکل را می توان با استفاده از خط چشم های نیمه برطرف کرد، به طوری که خط چشم خود را از ابتدا بکشید و سعی کنید همواره روی بخش انتهایی چشم خود بیشتر کار کنید یعنی از حدود نصف انتهایی یا یک سوم پایانی آن خط چشم خود را بکشید تا به وسیله این کار فاصله بین دو چشم شما بیشتر به نظر برسد. با این کار می توانید فاصله بین دو چشم خود را بیشتر کرده و  جذابیت از دست رفته را دوباره به چشم های خود برگردانید.

 • چشم های گرد

خانم هایی که دارای چشم های گرد می باشند همواره سعی می کنند با آرایش چشمان خود، آن را به نحوی جلوه دهند که درشت تر یا حتی کشیده تر به نظر برسد. به منظور این کار شما باید سعی کنید که نیمه ابتدایی چشم خود را یک خط بسیار باریک بکشید و سپس به تدریج و با دقت فراوان آن را تا انتها پهن کنید. نکته ای که برای کشیده تر شدن چشم خود می توانید از آن استفاده کنید، این است که گوشه خارجی چشم خود را بکشید تا هم چشم شما کشیده تر شود و هم گردی آن از بین برود.

در واقع با این کار می توانید به دو هدف در یک زمان برسید.در جهان کنونی در میان دختران جوانی که سعی دارند آرایش صورت و زیبایی چهره خود را به تازگی شروع کنند، آرایش چشم مدل دخترانه که به آرایش لایت اروپایی هم شناخته می شود و در میان عموم با این نام مشهور است را انتخاب می کنند. این مدل آرایش برای شرکت در تمامی مکان ها و مراسم ها و سایر موارد دیگر کاربرد دارد و این کاربرد زیاد آن فقط به این واسطه است که در این مدل حالت طبیعی چشم و صورت حفظ می شود و تغییر مصنوعی خاصی در آن مشاهده نمی شود.

نکته آرایش چشم گرد:

این که شما بتوانید آرایش دخترانه را به خوبی بیاموزید باعث می شود که بتوانید همواره عیب ها یا حتی لک های موجود در پوست صورت خود را به خوبی بپوشانید و آن حالت طبیعی چهره خود را حفظ کنید. در این مدل آرایش دخترانه در واقع هدف ما این نیست که آرایشی را روی صورت ایجاد کنیم و آن را در معرض عموم قرار دهیم، بلکه هدف ما از آرایش کردن این است تا ظاهر خود را مرتب کنیم و طبیعی بودن صورت خود را حفظ کنیم.

این سبک از آرایش که می تواند به خوبی عیب ها و مشکلات روی پوست صورت شما را بپوشاند برای شرکت در محل کار، دانشگاه، خرید کردن و حتی میهمانی های مختصر بسیار مفید است.

نکته آرایش صورت و زیبایی چهره :

نکته دیگری که در مورد چشم ها و آرایش آن ها وجود دارد، آرایش ساده ولی شیک و جذاب آن ها است و این مورد می تواند برای اکثر دختران و حتی خانم ها بسیار جالب باشد. به منظور آرایش ساده و شیک چشم ها باید به چند مورد و روشی که در زیر همین مطلب برای شما عنوان شده است، به خوبی توجه کنید تا بتوانید چشمان خود را به ساده ترین شکل ممکن آرایش کرده و جذابیت ان ها را دو چندان بکنید.

 • پوشاندن نواحی تیره در آرایش صورت و زیبایی چهره 

این مرحله جزو ابتدایی ترین و ساده ترین مراحل آرایش صورت و زیبایی چهره و چشم است که شما باید در این مرحله هدف خود را یکسان کردن رنگ تمامی قسمت های اطراف چشم قرار دهید. به منظور انجام این مرحله باید در ابتدا کانسیلر را به کمک یک عدد قلمو یا با پد و حتی با انگشت خود به صورت سه نقطه در اطراف چشم خود قرار دهید. اکنون باید از قسمت گوشه داخلی چشم که نسبت به سایر قسمت ها کمی تیره تر می باشد کار را آغاز کنید و سپس قسمت پایین چشم و سومین نقطه را در قسمت گوشه خارجی چشم خود قرار دهید.

حال نوبت به این مرحله رسیده که به کمک انگشتان خود، کانسیلر را محو کنید. حال یک بررسی مختصر روی چشم خود انجام دهید و در صورتی که هنوز هم بخش های تیره ای را مشاهده کردید دوباره مراحلی را که گفتیم به طور دقیق تکرار کنید تا تمام نقاط سیاه اطراف چشم شما از بین برود.

 • زدن پرایمر روی پلک

برای این که ماندگاری آرایش خود را افزایش دهید و به فیکس شدن آرایش خود کمک کرده باشید، باید از پرایمر استفاده کنید. در ضمن مهم ترین نکته برای ماندگاری سایه چشم به کار بردن پرایمر می باشد زیرا این پرایمر است که سایه چشم شما را از عواملی همچون رطوبت و باران و گریه و حتی خواب هم حفظ می کند و این یک مزیت بسیار خوب می باشد. روش زدن پرایمر هم که دشواری چندانی ندارد و بسیار ساده است به طوری که پرایمر را روی هر کدام از پلک های خود می زنید و سپس آن را روی پلک ها پخش می کنید. باید از یک قلم موی ساده و تمیز استفاده کرده و از قسمت گوشه بالایی پلک خود با انجام حرکات دایره ای، سایه چشم را پخش کنید.

برای این که آرایش صورت و زیبایی چهره شما به طور کاملا طبیعی به نظر برسد باید این کار را به طور مکرر و چند بار انجام دهید. سپس یک خط باریک و ظریف با چشم بر روی پلک بالایی خودتان بکشید. یکی از عواملی که آرایش ساده و طبیعی چشم را بر هم می زند کشیدن خط چشم با ضخامت بسیار بالا است، پس سعی کنید خط چشم خود را به صورت نازک و ظریف بکشید. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم اگر در این کار مبتدی هستید و تازه شروع به انجام آرایش چشم کرده اید، بهتر است که از خط چشم های مدادی استفاده کنید تا به مرور زمان در کار خود حرفه شوید و مهارت لازم را کسب کنید.

 • فرمژه ها در آرایش صورت و زیبایی چهره

یکی از عواملی که می تواند باعث زیبایی چهره شما و برجسته کردن چشم های شما شود، قطعا فر کردن مژه ها می باشد و اگر کسانی که دارای مژه های بلندی هستند، تصمیم بر فر کردن مژه های خود بگیرند، به طور چشم گیری بر زیبایی چشم آن ها افزوده می شود. برای فر کردن مژه ها سعی کنید از فرمژه های خوب استفاده کنید و برای این که یک نتیجه خوب و مطلوب را کسب کنید، سعی کنید در چند نوبت فرمژه را روی مژه های خود قرار داده و در هر نوبت حداکثر 3 ثانیه آن را نگه دارید. این فرایند را چند مرتبه انجام دهید تا تاثیر خوب آن را در زیبایی چشمان و مژه های خودتان مشاهده کنید.

 • مژه های مصنوعی

در بعضی از موارد هم برای اینکه بتوانید آرایش خود را تکمیل کنید نیاز به مژه های بلند و متناسب با چشمان خود نیاز دارید ولی به خاطر مژه های کوتاه یا حتی نامناسبی که دارید در انجام این عمل کمی دچار تردید می شوید. در این مواقع شما می توانید از مژه های مصنوعی و زیبایی که وجود دارد استفاده کنید تا فرم آرایش شما بر هم نخورد و زیبایی چهره شما و حالت طبیعی آن حفظ شود. در ضمن رعایت این نکته هم الزامی است که بدانید این مژه ها دارای تار های بسیار باریک و طبیعی هستند و نباید در کنار آن ها از آرایش دیگری در اطراف چشم خود استفاده کنید.

نکات کلی برای داشتن آرایش ساده و دخترانه در آرایش صورت و زیبایی چهره

برای داشتن چنین آرایش ساده ای که چهره شما حالت طبیعی خود را حفظ کند باید چندین نکته را به خوبی به ذهن بسپارید. همواره باید از سایه چشم با رنگ های طبیعی و متناسب با رنگ پوست خود استفاده کنید و اگر دوست دارید که آرایش چشم شما ساده و طبیعی باشد، در طول روز هرگز از سایه های چشم اکلیلی استفاده نکنید زیرا به طور کلی حالت طبیعی آن را از بین می برد.

در آرایش چشم خود وقتی که قصد دارید حالت طبیعی خود را از دست ندهد بهترین و مهم ترین رنگ هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید، قهوه ای و عسلی و کرم می باشد. همیشه سعی کنید که گوشه داخلی چشم خود را به کمک سایه هایی با رنگ روشن پر رنگ کنید. به طور کلی باید از قواعدی که برای این مدل آرایش وجود دارد به خوبی پیروی کنید و از محدوده رعایت آن ها خارج نشوید. همانطور که در بالا هم گفته شد، ویژگی و هدف اصلی این مدل آرایش حفظ حالت طبیعی چشم و صورت می باشد.

مهم: 

وقتی شما تصمیم دارید که چشم خود را آرایش کنید و سعی در جذاب تر کردن آن دارید، می توانید به یک آرایشگاه مراجعه کرده تا چشمان شما را به بهترین شکل ممکن و به فرم دلخواه خودتان برای شما ارایش کند. ولی یک خانم به هر اندازه ای که در کار آرایش مهارتی نداشته باشد ولی باید بتواند که حداقل چشمان خود را به شکل دلخواه و مورد پسند خود آرایش کند زیرا ممکن است در هر زمانی فرصت یا هزینه لازم برای این کار وجود نداشته باشد، پس داشتن حداقل مهارت در آرایش چشم در منزل برای بانوان یک هنر تقریبا الزامی است که امروزه نداشتن آن به نوعی عیب محسوب می شود.

وقتی چشمان خود را به طور طبیعی و زیبا آرایش می کنید در صورت خود ممکن است تفاوت زیاد آشکاری را مشاهده نکنید ولی حداقل تفاوتی که ایجاد می شود، قطعا موجب یک احساس خوشایند برای شما می شود. در ادامه همین متن به چند نکته و موضوع که لازم است بانوان در مورد آرایش چشمان خود در منزل، آن ها را آموزش ببینند برای شما بیان می کنیم که با مطالعه آن ها تقریبا تا حد زیادی می توانید به خود این جرات را بدهید تا خودتان چشمان خود را آرایش کرده و احساس خوشایندی را برای خود به ارمغان آورید.

 • شست و شوی صورت در حفظ و آرایش صورت و زیبایی چهره

درگام نخست شما باید صورت خود را به طور تمیز و پاکیزه به وسیله یک محلول تمیز کننده یا حتی یک صابون لطیف و نرم، شست و شو دهید تا صورت شما برای هر گونه آرایشی آماده و مهیا شود. سعی کنید که همواره و هر روز صورت خود را به کمک پنبه ای که آغشته به محلول پاک کننده یا حتی لوسیون می باشد و در کنار آب سرد به طور ملایم و آهسته بشویید تا هر گونه رسوب یا آلودگی ناشی از آرایش یا موارد دیگر که بر روی پوست شما وجود دارد، از بین برود.

بعضی از افراد هم هستند که پوست خشکی دارند و یا از وجود انواعی از لکه های پوستی مانند اگزما احساس کلافگی می کنند، چنین افرادی می توانند در قسمت پایینی چشم، گوشه های خارجی چشم، شقیقه ها و پیشانی تا روی استخوان ابروی خود را به وسیله کمی کرم مرطوب کننده مخصوص پوست، چرب کنند تا مشکلات آن ها بر طرف شود. ولی نکته ای که بسیار مهم است چرب نکردن پشت چشم و پلک ها می باشد، زیرا در صورتی که این قسمت هارا چرب کنید، دیگر آرایش بر روی این قسمت ها به خوبی نمی نشیند و می تواند فرم ارایش شما را خراب کند یا حتی در آرایش کردن شما را به دردسر بیندازد.

 • رنگ پایه یا بیس

در مواردی که حلقه زیر چشم شما سیاه شده است، بهترین راهکار تهیه یک کرم روشن کننده است. شما باید به کمک این کرم روشن کننده تیرگی این حلقه ی زیر چشم را بپوشانید که این یک کار ساده و ابتدایی می باشد. سعی کنید به کمک انگشت خود پوست زیر چشم را کمی مالش دهید و سپس یک لایه از کرم را در قسمت پایین چشم تا بخش بالایی استخوان بینی بمالید. در مواردی هم ممکن است تیرگی زیر چشم افراد به حدی زیاد و شایع باشد که پوشانندگی کرم هم نتواند از پس آن برآید، در چنین مواقعی بهترین توصیه برای مخفی کردن این تیرگی، استفاده از کاور های مخصوص زیر چشم می باشد.

تهیه این کاور ها کار دشواری نیست و با مراجعه به دارو خانه ها یا حتی مغازه های لوازم آرایشی هم می توانید آن را تهیه کنید. بر اساس نکته ای که در متن فوق هم به آن اشاره شد، نباید قبل از زدن رنگ پایه بر روی پلک های خود از کرم چرب و یا حتی کرم مرطوب کننده استفاده کنید زیرا باعث خرابی آرایش می شود و همواره سعی کنید از یک یا چند مخلوط کرم پودر استفاده کنید. در ضمن برای این که آرایش خوب و جذابی داشته باشید باید رنگ پایه ای که روی پلک قرار می گیرد با رنگ پایه زیر چشم هماهنگ باشد. با رعایت این نکات می توانید از داشتن یک چشم درخشان و برجسته با حفظ حالت های طبیعی آن، لذت کافی را ببرید.

 • رنگ روشن زیر ابرو

یکی از نکات دیگری که باید به خوبی رعایت کنید و به آن بها دهید، رنگ کردن زیر ابرو می باشد. سعی کنید همواره زیر ابروی خود را رنگ روشن بزنید. انتخاب رنگ روشن برای زیر ابرو به این منظور است که باعث مشخص شدن زیر ابروی شما می شود و در برخی از افراد هم که خودشان دارای زیر ابروی مشخص و روشنی هستند، این کار می تواند باعث مشخص تر شدن و حتی زیبایی بیشتر آن ها شود.

رنگ های روشن مانند طلایی روشن، سفید و یا رنگ های روشنی که در جعبه سایه شما وجود دارند در مقایسه با رنگ های شبیه خود ملایم تر و کمی ضعیف تر هستند که این موضوع به طور مشخصی برای هر فرد قابل درک می باشد. به طور کلی شما باید همواره در رنگ کردن زیر ابروی خود مهارت داشته و این کار را به طور متناوب انجام دهید تا قسمت زیر ابروی شما به طور واضحی مشخص شود و بر زیبایی اطراف چشم شما بیش از پیش اضافه کند.

 • رنگ آمیزی چین و چروک پشت چشم در آرایش صورت و زیبایی چهره

گاهی وقت ها احساس می کنید در پشت چشم های خود، تعدادی چین و چروک وجود دارد که از زیبایی چشم های شما کاسته است. برای رفع این مشکل شاید راهکار های متفاوت و زیادی وجود داشته باشد اما یکی از مهم ترین و حتی رایج ترین روش های حل این مشکل، رنگ کردن این چین و چروک های موجود در پشت چشم است. این کار بسیار ساده می باشد و فقط باید قواعد آن را به خوبی اجرا کنید، برای مثال در رنگ آمیزی این چین و چروک ها حتما باید از رنگ تیره استفاده کنید.

در ضمن باید رنگ تیره روی چروک ها از رنگ کرم پودر هم کمی تیره تر باشد و با کمک گرفتن از چرتکه سعی کنید که رنگ روشن را روی رنگ تیره با حالت ضربه ای قرار دهید. دوباره از بخش گوشه خارجی چشم تا دو سوم کمان داخلی روی پلک را رنگ قهوه ای، بنفش یا ترکیب دو رنگ تیره دیگر استفاده کنید. ب این کار می توانید به ساده ترین روش ممکن این چین و چروک ها را از بین ببرید ولی در روند انجام این فرایند باید حتما کار خود را با دقت و سرعت ملایم انجم دهید و همچنین از رنگ های تیره مناسب استفاده کنید تا این فرایند به خوبی به نتیجه دلخواه شما برسد.

 • ترکیب چند رنگ در آرایش صورت و زیبایی چهره

همیشه سعی کنید در مواقع رنگ آمیزی از ترکیب چند رنگ سایه استفاده کنید تا کار شما جالب تر به نظر برسد. وقتی شما در کار خود از ترکیب چند رنگ سایه بهره بگیرید، بعد از اینکه کار رنگ آمیزی شما تمام شد باید به کمک انگشت خود بر روی یک مسیر نازک و با ضخامت کم این رنگ ها را با هم ترکیب کنید. وقتی این کار را به درستی انجام دهید دیگر رنگ پشت چشم شما مصنوعی نیست و به طور طبیعی به نظر می رسد.

 • ریمل

امروزه اگر از اکثر خانم ها در مورد ریمل ها بپرسید شاید کاربرد آن ها را به شما بگویند یا حتی نحوه کار کرد آن ها را بدانند ولی به طور کلی اطلاعات جامعی در مورد آن ها ندارند. در واقع شما می توانید از ریمل ها به اندازه کم یا زیاد استفاده کنید. ریمل ها را می توان در مارک های مختلف و متنوع دید که هر کدام از آن ها از نظر درجه بندی، بلند کردن مژه ها، رنگ و حتی بسیاری از خصوصیات دیگر با هم تفاوت هایی دارند.

در واقع شما وقتی میخواهید از ریمل ها استفاده کنید باید انواع آن را امتحان کنید تا به نمونه ای از آن که با مژه های شما سازگار می باشد، دست پیدا کنید و بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. نحوه استفاده از ریمل ها هم به این صورت است که باید ابتدا از پایه مژه ها شروع به ریمل کشیدن کرده و سپس مانند جارو کردن، آن را به سمت بالای مژه های خود بکشید. وقتی ریمل را روی مژه های خود می کشید باید این کار را باحوصله و دقت زیادی انجام دهید، به گونه ای که ریمل روی کوتاه ترین مژه های شما هم کشیده شود.

نکته آرایش صورت و زیبایی چهره :

در میان انبوهی از ریمل ها، یکی از انواع ریمل ها روکش چند لایه دارد و شما باید وقتی از آن ها استفاده می کنید تمام دقت خود را به خرج دهید که اولین روکش آن رطوبت کافی را داشته و مرطوب باشد اما در لایه های دیگر آن باید ریمل خشک شده باشد که در این موارد مژه های شما به صورت پرپشت و انبوه دیده می شوند که این مورد برای شما بسیار مفید بوده و باعث جذابیت چشم شما می شود.

با انجام مراحل بالا به طور دقیق و پشت سر هم می توانید چشمان خود را به هر نحوی که می پسندید و به آن علاقه دارید، ارایش کنید ولی باید این نکته را هم فراموش نکنید که این فرایند باید با حوصله  زیادی انجام شود و شاید کمی وقت شما را بگیرد. اگر در استفاده از ریمل ها عجله کنید ممکن است کار به آن صورت که مورد علاقه شما است در نیاید، پس با صبر فراوانی این کار را انجام بدهید.

افراد عینکی در آرایش صورت و زیبایی چهره باید چگونه چشمان خود را آرایش کنند ؟

در افرادی که به دلایل مختلفی عینک می زنند همیشه این سوال وجود دارد که ما باید چشم های خود را چگونه آرایش کنیم و چه نوع آرایشی است که به زیبایی چشمان ما در کنار عینکی که زده ایم، کمک می کند. در این افراد که از عینک استفاده می کنند در واقع قاب عینک آن ها می تواند نقش مهمی را در آرایش چشمانشان داشته باشد.

اگر قاب عینک شما رنگی تیره دارد دیگر نیازی به استفاده از رنگ ها در سایه چشم نمی باشد و تنها موردی که باید آن را رعایت کنید این است که مژه ها را به سمت بالا هدایت کرده و سپس آن ها را از هم جدا کنید. در ضمن اگر از ریمل های قهوه ای یا سایر رنگ های تیره استفاده می کنید، سعی کنید جای آن را با ریمل های مشکی عوض کنید و آن را به صورت نازک در ارایش خود به کار ببرید.در آرایش صورت و زیبایی چهره شما می توانید از ریمل های چند کاره برای آرایش قسمت زیر مژه ها و فر دادن و حتی هموار کردن آن ها استفاده کرده و مژه های خود را به سمت بالا هدایت کنید.

تذکردر مورد آرایش صورت و زیبایی چهره :

این تذکر را هم جدی بگیرید که هدف شما از آرایش کردن در واقع بهتر نشان دادن صورتتان است و این که عینک شما بیشتر دیده شود هیچ کمکی به شما نخواهد کرد، پس سعی کنید اگر از عینک های دسته شاخی یا کائوچویی استفاده می کنید، برای ارایش ابرو های خود مدت زمان بیشتری را صرف کنید تا آن ها فرم خاص خود را بگیرند و به صورت بارز تری در چهره شما خود نمایی کنند.

زمانی که می خواهید برای چشم خود سایه بزنید باید این نکته را هرگز فراموش نکنید که سایه تیره باعث کوچک تر نشان دادن چشم شما می شود و سایه های روشن، چشمان شما را درشت تر جلوه می دهند. برای این که به نگاه های شما عمق داده شود و آن ها را جذاب تر کند باید رنگ روشن سایه را روی تمام بخش های پلک و رنگ متوسط سایه را روی بخش پایینی پلک و در آخر رنگ تیره آن را روی گوشه خارجی بکشید. رعایت این موارد می تواند به شما در آرایش هرچه بهتر چشمان شما کمک کند و این موضوع را باید جدی بگیرید.

در آرایش صورت و زیبایی چهره چگونه با آرایش ، گونه های خود را برجسته کنیم ؟

همانطور که می دانید برای داشتن چهره ای زیبا و جذاب یکی از عواملی که در صورت به طور شگفت انگیزی نقش ایفا می کند همان گونه های شما می باشد، این گونه های شما هستند می توانند زیبایی شما را تا چند برابر افزایش دهند تا جایی که بعضی از افراد حاضر می شوند برای داشتن گونه هایی زیبا خود را به دست تیغ جراحان بسپارند و با انواعی از عمل های زیبایی، گونه های خود را به شکل دلخواه در بیاورند و در این بین هم هزینه های سنگینی را انجام می دهند تا به خواسته خود برسند و گونه های خود را برجسته و درخشان کنند. در صورتی که بدون عمل جراحی و با چند تکنیک می توان با ارایش گونه ها، آن ها را برجسته کرده و حالت گونه ها را تغییر داد.

در واقع گریم کردن گونه ها هم به این صورت کار چندان ساده ای نیست و حتی تعداد زیادی از خانم ها با چگونگی انجام آن آشنایی ندارند و بر این باورند که رژگونه زدن و تاثیر آن فقط در جهت رنگ کردن گونه ها می باشد ولی در حقیقت این گونه نیست و می توان با اجرا کردن چند تکنیک، حالت گونه ها را به شکل دلخواه خود در آورد.برای این که در انجام این کار بتوانید موفق شوید، باید یاد بگیرید که چگونه رژگونه را به صورت حرفه ای استفاده کنید و ما در ادامه توسط چند مرحله این فرایند را به شما می آموزیم و فقط کافی است که با حوصله و دقت فراوان این مراحل را به ترتیب اجرا کرده و هیچ موردی را جا نیندازید.

 • از یک کرم پودر مات استفاده کنید در آرایش صورت و زیبایی چهره

برای این که بتوانید از رژگونه ها به خوبی استفاده کنید و کارتان با موفقیت پیش رود، باید در ابتدای کار رنگ صورت خود را به طور کامل یکنواخت کنید و به منظور انجام این کار هم می توانید از کرم پودر های مات و یا هم رنگ پوست خودتان استفاده کنید. در واقع هدف از اجرا کردن این مرحله ماندگاری بالای رژگونه و طبیعی جلوه کردن آن است. اگر بتوانید این مرحله را به خوبی انجام دهید در واقع تاثیر آن را به طور چشم گیری در ادامه کار خود می بینید.

 • گریم کردن به کمک برنزه کننده

در واقع هدف شما از اجرا کردن این مراحل این است که کار خود را به صورت حرفه ای انجام دهید و زیبایی خود را چندین برابر سازید. به همین منظور شما می توانید از پودر برنزه کننده استفاده کنید. برای انجام این مرحله یک برس بزرگ و پف دار را بردارید و سپس به حالت مشابه با نشانه 3 انگلیسی چندین گوشه صورت خود را تیره کنید.

گوشه هایی را که باید روی آن ها پودر برنزه کننده بزنید، گوشه پیشانی و گونه ها و فک می باشد که پی از تیره کردن آن ها باید مقداری از رژگونه را روی آن ها بزنید، به طوری که فقط رنگ های روی صورت شما حالتی طبیعی به خود بگیرند و دیگر مصنوعی به نظر نرسند.در آرایش صورت و زیبایی چهره شما با اجرا کردن این مرحله توانسته اید پوست خود را به صورت تغییر دهید که همچنان حالت طبیعی خود را حفظ کند و در عین حال زیبایی شما چندین برابر شود. این مرحله نیز یک پیش نیاز برای مرحله بعدی می باشد.

 • توجه کردن به نوع و شکل پوست خود در آرایش صورت و زیبایی چهره

با توجه به این که رژگونه ها دارای مدل های مختلفی هستند و هرکدام از آن ها نیز ویژگی های خاص خود را دارد و به همین خاطر شما باید قبل از این که رژگونه خود را انتخاب کنید، پوست خود را مورد بررسی قرار دهید و نوع آن را تشخیص دهید و سپس بر اساس آن برای خود یک رژگونه مناسب را تهیه کند. برای مثال برای افرادی که پوست چرب دارند، بهترین و مناسب ترین رژگونه، رژگونه های پودری می باشند زیرا این نوع رژگونه ها برای این مدل پوست ها دارای ماندگاری بالایی هستند و مدت زمان بیشتری را روی پوست باقی می مانند.

حال کسانی که پوست خشک دارند باید برای صورت خود از کدام نوع رژگونه ها استفاده کنند؟ در واقع این افراد که دارای پوست خشک می باشند اغلب آن ها به دلیل های مختلفی از جمله بالا رفتن سن، مقداری چروک روی پوست آن ها ایجاد شده است که در واقع این افراد می توانند از رژگونه های کرمی استفاده کنند.

نکته آرایش صورت و زیبایی چهره :

رژگونه های کرمی به دلیل این که براق تر هستند، می توانند به پوست شما جلای بیشتری بدهند و مقداری از این چروک ها را مخفی کنند. و در آخر کسانی هم هستند که دارای پوست طبیعی می باشند و از دو دسته قبلی نمی باشند، این افراد می توانند بدون هیچ دغدغه ای و با خیال راحت هر نوعی از رژگونه را که بخواهند، تهیه کنند و از آن استفاده کافی را ببرند. در واقع انتخاب رژگونه متناسب با نوع پوست می تواند تاثیر زیادی را داشته باشد، پس برای این که در فرایند ارایش شما هیچ گونه اختلالی ایجاد نشود، به شما توصیه می کنیم که بر اساس نوع پوست خود رژگونه متناسب با آن را انتخاب کرده و به خوبی از آن استفاده کنید.

 • انتخاب وسایل کار با دقت فراوان و تاثیر آن در آرایش صورت و زیبایی چهره

برای این که بتوانید کار خود را به درستی انجام دهید و رژگونه ها را به بهترین نحو روی پوست خود بزنید، باید سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که در روند انجام آرایش برای شما مشکلی ایجاد نکنند و سرعت کار را پایین نیاورند. وقتی شما می خواهید از رژگونه های پودری استفاده کنید، بهترین وسیله ممکن برای آن برس های بزرگ می باشد که به تدریج و به مرور زمان سر آن ها باریک می شود. این برس ها می توانند همانطور که شما در ذهن دارید و به طور دلخواه شما، رنگ را روی پوست شما پخش کنند و به همین خاطر هست که بهترین گزینه برای رژگونه های پودری به شمار می روند.

برخی از افراد هم هستند که متناسب با نوع پوست خود رژگونه های کرمی را انتخاب می کنند، برای چنین افرادی بهترین وسیله برای پخش رژگونه، نوک انگشتان دست یا استفاده از اسفنج های سه گوش می باشد. این ها ابزاری هستند که می توانند با توجه به نوع رژگونه انتخابی شما، باعث تسهیل فرایند ارایش شوند و کار را همان گونه که شما می پسندید، انجام دهند.

 • کار خود را با لبخند زدن شروع کنید

وقتی می خواهید در آرایش صورت و زیبایی چهره کار خود را شروع کنید ممکن است به شک بیفتید که کار را از کدام بخش صورت شروع کنید. بهترین قسمت برای شروع کار سیب های روی گونه می باشد. شما باید همواره سعی کنید که این فرایند را با سیب های روی گونه آغاز کنید. شاید بپرسید که سیب های گونه کدام بخش از صورت می باشد؟ در واقع سیب های گونه به بخشی از صورت گفته می شود که وقتی شما لبخند می زنید، بیشتر از سایر قسمت ها برجسته می شود.

حال باید رنگ رژگونه را به خط رویش مو های خود به طور یکنواخت پخش کنید تا رنگ روی پوست شما کاملا طبیعی به نظر برسد. اکنون باید رژگونه را روی استخوان گونه پخش کنید، به همین منظور شما باید برای پخش کردن رژگونه روی استخوان گونه، از فرچه کمک بگیرید و آن را با حرکت های نیم دایره ای روی آن پخش کنید. در هنگام پخش رژگونه باید به این نکته هم به خوبی دقت کرد که هرگز نباید رژگونه را در نزدیکی پره های بینی پخش کنید.

وقتی شما در روز می خواهید این نوع آرایش را انجام بدهید باید مقدار بسیار کمی از رژگونه را استفاده کنید زیرا چربی روی پوست شما، مقداری از رنگ را به خود جذب کرده و آن را به طور شدیدی نشان می دهد. پس رعایت این نکات برای تسهیل فرایند آرایش بسیار ضروری و لازم است.

 • تیره کردن را در آرایش صورت و زیبایی چهره از یاد نبرید

در مواردی هم ممکن است روی پوست شما یک سری از اشکالات پوستی یا لک هایی وجود داشته باشد که کار شما را برای آرایش صورت خود، مختل کند. در این زمان شما می توانید با استفاده از سایه های روشن و تیره آن عیب ها و مشکلات پوستی را مخفی کرده و به صورت خود تصویر جدیدی را ببخشید. البته استفاده از این سایه های تیره و روشن و مقار آن ها به طور کامل به فرم و حالت فیزیک صورت شما وابسته می باشد و به عنوان نمونه اگر صورت شما مربعی شکل است، باید سعی کنید گوشه های صورت را ملایم کرده و برای گرد تر کردن آن هم باید از رژگونه ها یا برنزه کننده ها کمک بگیرید و آن ها را روی خط فک خود بزنید.

حل افرادی هم وجود دارند که دارای صورتی کشیده و دراز هستند. این افراد برای این که بتوانند صورت خود را کوتاه تر جلوه دهند می بایست در قسمت شقیقه های خود را کمی تیره تر کنند. به همین منظور در قسمت شقیقه ها از رنگ های تیره تری استفاده می کنند. افرادی هم هستند که صورت گرد و پف کرده یا تپل دارند و این افراد برای این که بتوانند صورت خود را لاغر تر نمایش دهند، باید فقط روی استخوان گونه خود را کمی از رژگونه مناسب با پوست خود بمالند.

همواره برای این که بتوانید به دستور صحیحی برای آرایش صورت خود برسید باید به فرم صورت خود دقت فراوانی کنید و آن را به درستی تشخیص داده و سپس نحوه آرایش آن را مطالعه کرده و با دقت انجام دهید.

 • انتخاب رنگ مناسب در آرایش صورت و زیبایی چهره

وقتی می خواهید آرایش خود را با زدن رژگونه ها همراه کنید باید بتوانید رنگ مناسب با پوست خود را به نحوی انتخاب کنید که آن رنگ بتواند مکمل و کامل کننده پوست شما باشد. به همین منظور افرادی که دارای پوست های رنگ پریده هستند به آن ها توصیه می شود که از رنگ صورتی یا صورتی خیلی پر رنگ استفاده کنند. رنگ صورتی برای پوست های رنگ پریده به این دلیل بهترین گزینه می باشد که باعث می شود پوست شما گرم تر به نظر برسد.

برای افرادی هم که پوست گندمگون دارند، استفاده از رنگ های نارنجی و از بهترین گزینه می باشد زیرا به صورت آن ها نما و حالت خاصی می بخشد و آن را جذاب تر جلوه می دهد. رنگ های گرمی که تقریبا به سمت مشکی میل دارند و رنگ های جگری، برای افرادی که پوست سبزه دارند بسیار توصیه می شود، چون این رنگ ها باعث ایجاد جذابیت به خصوصی در چهره شما می شوند. به طور کلی برای این که بتوانید رنگ مناسب را برای پوست خود به خوبی انتخاب کنید، باید همواره آن را بر اساس رنگ و جنس پوست صورتتان برگزینید تا آن نما و جلوه خاص را در صورت شما به خوبی ایجاد کند.

 • تلاش برای ماندگاری رژگونه ها در آرایش صورت و زیبایی چهره

گاهی اوقات برای شما این دغدغه پیش می آید که چرا رژگونه ما به همین زودی پاک می شود و مدت ماندگاری آن بر روی صورت پایین است. حال اگر بخواهید ماندگاری و دوام رژگونه ها را روی صورت خود بالا ببرید، باید یک پودر مات را تهیه کرده و سراسر پوست خود را به وسیله این یک پودر سبک پوشش دهید به طوری که این پودر در تمام بخش های صورت شما قرار بگیرد. وقتی این کار را به درستی انجام دهید، دیگر رژگونه ها ماندگاری بالایی پیدا می کنند و در طول روز به راحتی پاک نمی شوند. اگر بتوانید این کار را بسیار حرفه ای و با دقت انجام دهید، صورت شما به صورت طبیعی تر هم نشان داده می شود و این موجب ایجاد یک حس خوشایند در پوست شما می شود.

 • بهترین تکنیک برای حضور در مهمانی ها

وقتی به یک مهمانی مخصوص دعوت می شوید برای این که ظاهری زیبا و آراسته داشته باشید، تلاش می کنید که آرایش صورت و زیبایی چهره و تمام خواسته های ظاهری خود را برطرف کنید ولی بهترین کار برای این که چهره شما در شب به خوبی جلوه کند و نور را جذب خود نماید به طوری که در عکس ها هم بسیار زیبا باشید، باید مقداری از سایه را که کمی روشن تر از رژگونه شما می باشد، بالای استخوان گونه تا زیر چشم را روشن کنید.

دقت کنید که این کار را با حوصله انجام دهید. برای درست انجام دادن این کار، مهم ترین نکته ای که باید رعایت شود، رنگ سایه می باشد. این رنگ همانطور که گفته شد باید اندکی روشن تر از رنگ رژگونه شما باشد و این انتخاب رنگ می توانید تاثیر فراوانی را داشته باشد به نحوی که با انتخاب اشتباه رنگ سایه ممکن است نتیجه عکس را بگیرید.

 • تمام کردن کار با استفاده از رژ لب

برای این که یک چهره شیک و جذاب داشته باشید و بتوانید کار کنید که رژگونه شما به صورت جالب تری خود را نشان دهد، باید در کنار آن از یک رژ لب مناسب هم استفاده کنید. رژ لب و رژگونه شما هرگز نباید یک رنگ مشابه باشند ولی می توانید برای این که در کنار هم و مکمل هم باشند، رنگ های آن ها را از یک خانواده انتخاب کنید. با رعایت این نکته می توانید از رژلب مناسب برای مکمل و جذابیت بیشتر رژگونه خود استفاده کنید.

 • پر نکردن برس

افرادی هستند که به طور کامل و دقیق نحوه کار کردن درست و صحیح با برس ها را برای پخش کردن رژگونه را نمی دانند و این کا باعث می شود که در آرایش کردن همیشه با مشکلاتی رو به رو شوند. شما در هنگام استفاده از برس، هرگز نباید آن را با رژگونه پر کنید و باید مقدار کمی را روی آن قرار دهید، اگر بیش از حد مجاز از رژگونه را روی برس بزنید، هم گونه شما بسیار پر رنگ شده و هم رژگونه شما به شکل عجیبی خط دار می شود.

در مواقعی که احساس می کنید از رژگونه به مقدار زیادی استفاده کرده اید، می توانید روی آن را با مقداری از پودر شفاف کننده بپوشانید تا آن را کم رنگ تر نشان دهد. در آخر هم وقتی که آرایش شما به طور کامل تمام شد باید یک بررسی روی چهره خود انجام دهید، اگر از رژگونه به مقدار کمی استفاده کرده اید باید دوباره از آن استفاده کرده و رنگ آن را پر رنگ تر کنید ولی اگر در استفاده از آن زیاده روی کرده اید می توانید با کمک گرفتن از پودر شفاف کننده کمک گرفته و آن را کم رنگ تر کنید. در واقع میزان استفاده از آن به نوعی به دقت و صبر شما بستگی دارد و باید این کار را با دقت زیادی انجام دهید.

 • مهم ترین نکات برای استفاده از رژگونه در آرایش صورت و زیبایی چهره

شما در روند آرایش خود برای استفاده از رژگونه باید بتوانید خط استخوان گونه را به خوبی تشخیص دهید که این کار به کمک دست از کنار گوش به سادگی قابل تشخیص می باشد. همان طور که اشاره کردیم، لبخند زدن برای تسهیل فرایند آرایش با رژگونه ها بسیار مفید است. برای این که گونه های شما به مقدار بیشتری نمایان شوند و خود را نشان دهند باید آن ها را براق تر کنید. به منظور داشتن چهره ای لطیف و آرام در آرایش صورت و زیبایی چهره همواره سعی کنید از رنگ های تند برای رژگونه خود پرهیز کنید زیرا باعث ایجاد اختلال در این فرایند می شود. همواره بکوشید تا از یک رژلب مناسب برای جلوه بهتر رژگونه خود در کنار آن استفاده کنید ولی نباید رنگ آن ها مشابه باشد بلکه برای جذابیت بیشتر می توانید از رنگ هایی از یک خانواده استفاده کنید.

آموزش استفاده از رژگونه در آرایش صورت و زیبایی چهره متناسب با فرم صورت خود

برای این که صورت خود را به خوبی آرایش کرده و بتوانیم آن را به شکل ابده آل و دلخواه خودمان تبدیل کنیم راه های مختلفی وجود دارد و یکی از این راه ها هم زدن رژگونه می باشد. در واقع زدن رژگونه هم قواعد و ویژگی های خاص خود را دارد که باید آن ها را به خوبی رعایت کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. زدن رژگونه برای همه افراد به یک روش نیست و در واقع به فرم صورت آن ها بستگی دارد. بنابراین باید در اولین مرحله خانم ها می بایست که فرم صورت خود را تشخیص دهند و سپس برای زدن رژگونه اقدام کنند. ما برای شما روش های زدن رژگونه را متناسب با هر فرم صورت بیان کرده ایم و شما می توانید با تشخیص صحیح فرم صورت خود، روش زدن رژگونه را به خوبی مطالعه کرده و به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید.

 • رژگونه زدن صورت بیضی

دختر ها و خانم هایی که دارای صورت های بیضی می باشند در واقع می توان به عنوان یک فرد خوش شانس از آن ها یاد کرد زیرا داشتن چنین چهره ای برای ارایش کردن یک صورت ایده آل و مناسب در نظر گرفته می شود. مهم ترین یا به عبارتی بهترین کار برای چنین صورت هایی این است که یک رنگ غلیظ را انتخاب کرده و آن را در تمامی قسمت های گونه خود به طور یکنواخت و پیوسته پخش کنید. برای این که بتوانید مکان درست و صحیح را برای زدن رژگونه پیدا کنید باید سعی کنید با لب های بسته لبخند بزنید. افرادی که دارای صورت های بیضی هستند باید این نکته را در نظر بگیرند که نیازی به برجسته کردن یا حتی تیره کردن پوست خود ندارند زیرا این سایر افراد با فرم های دیگر هستند که دنبال بیضی کردن فرم صورت خود می باشند.

 • رژگونه زدن صورت قلبی

افرادی که دارای این فرم از صورت می باشند چون صورت آن ها در انتهای خود حالت تیزی دارد این مورد احساس می شود که ما باید سعی کنیم لبه های خارجی صورت را به صورت نرم تری نشان بدهیم تا مقداری از تیزی صورت کم شود و ین فرم را تا حدودی شبیه به فرم صورت بیضی بکنیم. این افراد برای این که بتوانند به طور صحیح از رژگونه استفاده کنند باید این عمل را یعنی رژگونه زدن را از گوشه خارجی استخوان گونه و تقریبا نزدیک گوش آغاز کنند و در نقطه ای در نزدیکی گوشه خارجی چشم این فرایند را تمام کنند. در واقع این افراد برای زدن رژگونه نمی خواهند کار خاصی را انجام دهند و فقط نیاز به کمی دقت در ریزه کاری ها دارند تا بتوانند آن فرم دلخواه خود را با آرایش به کمک رژگونه ها، به دست بیاورند.

 • رژگونه زدن صورت مربعی

در افرادی که دارای صورت هایی با فرم مربعی هستند، عرض استخوان های گونه با استخوان چانه تقریبا یکسان می باشد. به دلیل یکسان بودن عرض این استخوان ها، باید سعی کنید رژگونه را در پایین استخوان گونه و از محل خط موی پایه گوش بزنیم. وقتی شما بتوانید این عمل را در آرایش صورت و زیبایی چهره به خوبی و به طور صحیح انجام دهید، باعث نرم تر شدن لبه های صورت می شود. در واقع تنها نکته حائز اهمیت که باعث تفاوت رژگونه زدن در این فرم از صورت ها می شود، یکسان بودن عرض استخوان های گونه و استخوان چانه در این افراد می باشد که با رعایت ریزه کاری های ذکر شده، می توانید آرایش خود را به خوبی انجام دهید.

 • رژگونه زدن صورت گرد

افرادی که دارای صورت های گرد می باشند اغلب به دنبال این هدف هستند که صورت خود را کمی کشیده تر جلوه دهند و آن ها می توانند با ارایش کردن و پوشاندن ناحیه پایین استخوان گونه خود تا شقیقه صورت خود را تا جایی که امکان داشته باشد، باریک تر و کشیده تر نشان دهند. به همین خاطر این افراد بهتر است تا رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان پایین گونه مقداری به سمن دهان خود بزنند. در این افراد چون هدف آن ها کشیده تر نشان دادن فرم صورت می باشد، باید از رنگ های تیره استفاده کنند و این نکته می تواند به آن ها بسیار کمک کند.

 • رژگونه زدن صورت کشیده

افرادی که در تشخیص فرم صورت خود متوجه شده اند که دارای صورتی کشیده و لاغر هستند می توانند رژگونه را روی استخوان گونه و دقیقا در پایین گوشه خارجی چشم های خود بزنند. البته به این افراد به طوری جدی توصیه می شود که دقت کنند تا رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترش پیدا نکند زیار هدف آن ها این است که صورت خود را به فرم گرد تری تبدیل کنند ولی اگر این نکته را رعایت نکنند باعث می شود که صورت آن ها از چیزی که هست هم کشیده تر به نظر برسد. در واقع این افراد باید بتوانند مرحله آخر رژگونه زدن را با دقت و صحیح انجام دهند تا کار آرایش آن ها به خوبی انجام شود.

 • رژگونه زدن صورت مثلثی

خانم هایی هم هستند که دارای صورت های با فرم مثلثی می باشند. در این فرم از صورت ها، عرض پیشانی بسیار بیشتر می باشد و صورت آن ها در بخش انتهایی خود به صورت تیز تری شکل گرفته است. در واقع این افراد شاید هدف اصلی خود از آرایش را یکسان کردن این دو ویژگی در صورت خود قرار بدهند. این افراد در زدن رژگونه باید حتما رژگونه را در دو طرف خارجی صورت بر روی استخوان های گونه به شکلی بزنند تا به صورت حرف V انگلیسی در بیاید.

در واقع این افراد باید سعی کنند تا در هنگام زدن رژگونه، دچار خطایی نشوند زیرا اگر این اتفاق رقم بخورد دیگر به آن فرم دلخواه خود نمی رسند و کار برای آن ها بسیار پیچیده خواهد شد. پس افرادی که صورت های مثلثی دارند، باید همواره نکات گفته شده فوق را به ترتیب و با اراده و صبر انجام دهند تا در صورت خود یک حالت تعادل ایجاد کنند.

 

چگونه می توانیم با آرایش باعث حجم دادن به آرایش صورت و زیبایی چهره خود بشویم ؟

شاید شما هم در طول روز وقتی به مجله ها یا فضای مجازی مراجعه می کنید، افراد مختلفی از قبیل ستارگان یا هنرپیشه هایی را ببینید که تصویر ان ها با آرایشی فوق العاده زیبا و جذاب قرار دارد و جالب است بدانید که اکثر آن ها اگر ارایش نکنند، چهره چندان جذابی نخواهند داشت. ممکن است با دیدن این تصاویر از خود بپرسید که ایا آرایشی که این افراد می کنند با نوع ارایش و روش آرایش ما چه تفاوت هایی دارد و مشکل کار ما چه می تواند باشد؟ این افراد به واسطه آرایشی که انجام می دهند، قادر هستند که بینی خود را کوچک کرده و یا برای خود گونه هایی برآمده ایجاد کنند.

این نوع آرایش ها نیاز به دانستن بعضی از ترفند ها می باشد و باید در کنار آن به میزان خیلی زیادی هم تمرین کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. ما برای این که شما بتوانید خود را باور کنید و  صورت خود را به بهترین شکل ممکن آرایش کرده و چیزی از تصاویری که می بینید کم نداشته باشید چند نکته کلیدی را برای شما ارائه کرده ایم و  فقط کافی است که این نکات زیر را به خوبی و با دقت مطالعه کرده و در کنار آن ها به خوبی تمرین کنید.

 • آماده کردن صورت

مهم ترین نکته ای که شاید اکثر خانم ها آن را رعایت نکنند یا حتی آن را نادیده بگیرند، آماده کردن صورت قبل از انجام آرایش می باشد. شما باید قبل از این که آرایش کردن را شروع کنید صورت خود را آماده کرده و به همین منظور نخست صورت خود را به وسیله یک کرم به خوبی مرطوب کرده و به دنبال آن یک کرم پودر را که تقریبا هم رنگ با صورتتان و یا کمی روشن تر از آن می باشد را به صورتتان بزنید.

در مواردی ممکن است در صورت شما تعدادی از لکه های تیره وجود داشته باشد که حتما باید آن ها را از بین ببرید، به منظور این کار می توانید از کانسیلر هم کمک بگیرید. در نهایت برای آخرین مرحله آماده سازی صورت برای آرایش هم می توانید به کمک یک پنکک مات، آن ها را تثبیت کرده و آماده انجام آرایش صورت خود شوید. به این نکته توجه کنید که هرگز بدون انجام این مرحله سراغ انجام آرایش نروید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

 • حجم دادن به صورت

در مرحله آماده کردن صورت برای آرایش مقداری کرم پودر را به طور یکنواخت روی صورت خود بزنید و اکنون برای این که این کرم پودر از حالت یکنواخت خارج شود، حتما با استفاده از دو کرم پودر روشن تر و تیره تر به آن مقدار حجم دهید. اگر بتوانید این کار را با دقت و به طور صحیح و درست انجام دهید، چهره و صورت شما حالتی طبیعی تر از قبل به دست خواهد آورد. حالا نکته ای هم که باید در انتخاب رنگ کرم پودر برای حجم دادن به آن اشاره شود این است که باید رنگ کرم پودر شما حداقل 2 و حداکثر 3 درجه از رنگ طبیعی پوست شما روشن تر یا تیره تر باشد. رعایت این نکات برای نتیجه گرفتن از این مرحله بسیار ضروری است زیرا حتی اگر یک مورد را هم نادرست اجرا کنید به نتیجه مطلوب خود نمی رسید.

 • برجسته کردن گونه ها

در این مرحله باید به کمک رژگونه و یک عدد شت، روی گونه هایتان کار کنید تا آن ها برجسته شوند. برای این کار باید یک شت برداشته و رژگونه را از سمت گوش های خود شروع کنید و تقریبا تا وسط گونه های خود بکشید. حال که این کار را انجام دادید باید به وسیله همان شت، اطراف آن را محو کنید تا به صورت طبیعی نشان داده شود. برجسته کردن گونه ها از عواملی است که تاثیر فوق العاده ای را روی زیبایی صورت شما بر جای می گذارد.

 • کوتاه تر نشان دادن پیشانی در آرایش صورت و زیبایی چهره

در این مرحله هدف ما انجام یک دسته از ارایش هایی در صورت و بیشتر در نواحی پیشانی می باشد تا باعث شود که پیشانی شما کمی کوتاه تر نشان داده شود و فرصت خوبی برای خودنمایی چشم ها به دست آید. به منظور این کار شما باید از یک کرم پودر تیره استفاده کنید در بخش بالایی پیشانی خود یک خط تقریبا تیره ایجاد کنید. یک کرم پودر روشن تر هم تهیه کرده و از آن برای بخش بالای ابرو و تا اواسط پیشانی، از آن کمک بگیرید.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در این مرحله به آن توجه شود هنگام محو کردن می باشد، در این زمان شما باید دقت کنید تا شت را به سمت بیرون صورت خود بکشید و هرگز نگذارید آن به سمت داخل صورت شما کشیده شود. در این مرحله هم رعایت نکات به طور دقیق و به ویژه نکته آخر می تواند به شما در داشتن صورتی زیبا  جذاب کمک کند.

 • باریک کردن فک خود آرایش صورت و زیبایی چهره

اکنون وقت آن رسیده است که به صورت خود حجم بیشتری بدهید و گونه های خود را به مقدار بیشتری برجسته کنید. به همین منظور در این مرحله شما باید آرایشی را انجام دهید که باعث شود فک شما از چیزی که هست باریک تر به نظر برسد. اکنون برای بار دوم رژگونه خود را برداشته و یک خط از بخش زیر گونه های خود کشیده و سپس سعی کنید که آن را محو کنید. در واقع این مرحله تقریبا شما را به اوج زیبایی در چهره خود نزدیک تر می کند ولی لازمه دستیابی به آن رعایت نکات گفته شده به طور مرتب می باشد.

 • باریک تر کردن بینی در آرایش صورت و زیبایی چهره

یکی از عناصر مهم زیبایی در صورت، بینی و زیبایی آن می باشد. به همین خاطر در این مرحله باید سعی کنید با آرایش های لازم، باعث شوید که بینی شما کوچک تر به نظر برسد. به همین خاطر به کمک یک شت باریک و مقداری کرم پودر تیره رنگ، دو عدد خط موازی در دو طرف بینی خود کشیده و آن را در نزدیک نوک بینی خود به هم بچسبانید. به صورتی که تقریبا به حالت حرف U انگلیسی در بیاید. در آخر باید آن را محو کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 • روشن کردن روی بینی در آرایش صورت و زیبایی چهره

شما باید به این نکته به خوبی توجه کنید و بدانید که به همان مقداری که ارایش می کنید بخش هایی از صورت خود را تیره کنید، به همان میزان باید وقت بگذارید تا بخش های دیگری از صورت خود را روشن تر کنید زیرا این دو موضوع با هم بسیار مهم هستند و باید هر دو را به اندازه لازم رعایت کنیم. به عنوان نمونه شما باید همواره تلاش کنید تا بخش هایی از صورت خود مانند روی بینی و میان ابرو های خود را به وسیله یک کرم پودر روشن بپوشانید .

در ضمن باید به خوبی توجه کنید که این سایه روشن های روی پوست صورت شما باید به خوبی با هم ادغام و ترکیب شوند و جالب است بدانید که اگر این سایه روشن ها را بتوانید به درستی با هم ترکیب کنید یک حالت بسیار جذاب و دیدنی در صورت شما ایجاد می شود. پس برای این کار تمام تلاش خود را بکنید که همه نکات را به خوبی انجم دهید.

 • یک دست کردن پوست در آرایش صورت و زیبایی چهره

وقتی تمامی مراحل لازم را تا به اینجا انجام داده اید، به مرحله ای می رسید که برای یک فردی که می خواهد صورتی جذاب داشته باشد، بسیار اهمیت دارد و باید مو به مو تمام نکات آن را به ترتیب انجام بدهید. اکنون شما با یک شت  که کاملا تمیز و پاکیزه است، تهیه کنید و شروع به صاف کردن سایه روشن های روی پوست خود کنید، به طوری که تمام آن ها یکدست شوند و وجود هیچ گونه حالت رنگ به خصوص یا مصنوعی، روی پوست شما مشاهده نشود.

در حرکت شت بای تمام تلاش خود را بکنید که کاملا صحیح انجام شود. تمام تلاش خود را بکنید تا تمام بخش هایی از صورت خود را که به صورت کاملا یکنواخت و یکدست نشده اند را پیدا کنید و آن ها را با هم ترکیب کرده و به حالت طبیعی و جذاب خود تبدیل کنید.

 • دادن درخشندگی به پوست در آرایش صورت و زیبایی چهره

اکثر خانم ها تلاش می کنند تا پوست صورت آن ها همواره درخشان و زیبا باشد و توجه بقیه را به خود جلب کنند. شما برای این که پوستی درخشان داشته باشید، باید بخش های خاصی از صورت خود را براق کنید تا این هدف برای شما میسر شود. برای نمونه شما باید وسط لب، پشت چشم، بالای گونه ها، داخل چشم و حتی وسط بینی خود را براق کنید.

با براق کردن این بخش ها به صورت خود یک درخشنگی خاصی را می دهید. در واقع این که صورت شما درخشندگی زیادی داشته باشد یا مقدار درخشندگی آن کم باشد، به سلیقه شخصی خود شما بستگی دارد و باید تصمیم بگیرید ک این کار را انجام بدهید و یا از انجام آن منصرف شود. بعضی از خانم ها هم وجود دارند که به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن دارای پلک های افتاده ای هستند. برای این خانم ها توصیه می کنیم که از سایه های براق و با رنگ های سرد برای چشم خود استفاده نکنند.

توصیه دیگری که به این دسته از خانم هم می شود، این است که سعی کنند پلک های خود را مات کنند، زیرا هر چقدر که پلک ها مات تر باشند، چهره شما جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. البته به این نکته هم باید توجه کنید که وقتی از سایه های براق استفاده می کنید، این کار باعث می شود تا چروک های ریزی که وجود دارند، به میزان بیشتری خود را نمایان کنند و از زیبایی چهره شما بکاهند.

 • تثبیت آرایش

وقتی آرایش خود را به اتمام رساندید فکر نکنید که دیگر کار تمام شده است و با خوشحالی از کنار میز ارایش بلند شوید. در واقع در این مرحله شما باید آرایشی را که انجام داده اید، تثبیت کنید تا در تمام طول روز بر روی صورت شما باقی بماند و به سادگی پاک نشود. به همین منظور برای تثبیت آرایش خود می توانید از اسپری های تثبیت کننده استفاده کنید.

آموزش برداشتن ابرو به صورت حرفه ای در آرایش صورت و زیبایی چهره

اگر بخواهیم در مورد صورت یک خانم و میزان زیبایی آرایش صورت او نظر بدهیم، قطعا وقتی به صورت آن خانم نگاهی می اندازیم اولین چیزی که نظر ما را جلب می کند، ابرو های او می باشد. بنابراین ابرو های زیبا، یقینا می تواند در ایجاد یک چهره جذاب برای شما نقش مفیدی را ایفا بکند. واقعا برداشتن ابرو در منزل برای شما نمی تواند کار سختی باشد و اگر نکات و تکنیک های مربوط به آن را بیاموزید، دیگر می توانید مثل یک آرایشگر حرفه ای، ابرو های خود را به مدل دلخواه خود بردارید.

بعضی از افراد هستند که به طور طبیعی خودشان ابرو های پرپشتی دارند و به شخص ظاهر زیبایی می دهند ولی در بعضی از خانم ها هم ابرو های کم پشت وجود دارد که اگر کمی زیرک باشند، می توانند با چند مرحله آرایش ساده، این جا های خالی را پر کنند و برای خود یک چهره زیبا را خلق کنند. برای این که بتوانید به شکل صحیح و درستی ابرو های خود را بردارید و آن ها را مرتب کنید به شما پیشنهاد می کنیم که به نکات زیر به خوبی توجه کنید.

 • شروع کار

وقتی می خواهید شروع به برداشتن ابرو های خود بکنید، باید بدانید که یکی از حساس ترین بخش های ابروی شما، بخش ابتدایی ابرو ها می باشد. به همین منظور به شما توصیه می کنیم که در گام نخست به طور دقیق محل آغاز تاج ابروی خود را مشخص کرده و سپس برای گرفتن مو های اضافه اقدام کنید. برای این که بتوانید به درستی محل شروع ابروی خود را پیدا کنید باید اول پل بینی را در نظر بگیرید و سپس اگر به درستی دو طرف پهنای استخوان بینی را امتداد دهید تا بالا و جایی که دیگر به ابرو های شما می رسد، یقینا جایگاه آغاز ابرو را می توانید پیدا کنید.

در واقع پیدا کردن محل شروع ابرو ها بیشتر برای کسانی می باشد که ابرو های به هم پیوسته یا تا حدودی نزدیک به هم دارند ولی برای خانم هایی که ابرو های ظریف و باریک دارند، نیازی نیست که محل شروع ابرو های خود را پیدا کنند و محل شروع ابرو ها در این دسته از خانم ها، جایی است که ابرو هایشان شروع می شود.

 • خود را راهنمایی کنید

اگر فردی تازه کار و مبتدی هستید بهتر است که وقتی می خواهید برداشتن ابرو را آغاز کنید قبل از آن برای خودتان به وسیله یک مداد لب یا ابرو، شکل دلخواه یا معمولی ابرو را ترسیم کنید تا در برداشت با مشکل و خرابی کار مواجه نشوید. اگر در مرتبه اول موفق نشدید شکلی متقارن و صحیح را رسم کنید، می بایست آن را پاک کرده و دوباره تلاش کنید تا به شکل دلخواه خود برسید. این مرحله برای افرادی که تازه شروع به برداشتن ابرو های خود کرده اند به شدت توصیه می شود.

 • به سمت بالا شانه بزنید

وقتی مرحله قبل را پشت سر گذاشتید و به یک شکل مناسب و دلخواه برای ابروی خود دست پیدا کردید، باید به وسیله یک قلم مانند قلم ریمل، سعی کنید که مو های ابرو را برای این که حجم بیشتری پیدا کنند، به طرف بالا شانه بزنید. این مرحله هم بسیار مهم است زیرا افزایش حجم ابرو ها می تواند در برداشتن و چیدن مو های زائد ابرو، به شما کمک شایانی بکند.

 • مو های زائد را به کمک موچین بردارید

در این مرحله که دیگر به پایان کار برداشتن ابرو نزدیک شده ایم، باید شما از یک موچین تیز و به ویژه سرکج استفاده بکنید. برای برداشتن مو های زائد نباید به هر طریقی این کار را بکنید و در جهت دلخواه آن ها را بردارید، بلکه باید آن ها را در جهت قوس طبیعی خود بردارید. این کار را برای هر دو ابروی خود انجام بدهید ولی به شدت باید مواظب باشید تا وارد خط ابرو نشوید و مو های بالاتر از خط ابروی خود را برندارید. در واقع در این مرحله شما شکل نهایی ابروی خود را تعیین می کنید و می بایست تمام دقت خود را روی کار متمرکز کنید چون هر گونه اشتباه کوچک می تواند شکل دلخواه و ایده آل ابروی شما را بر هم بزند.

 • قیچی کردن مو های بلند

حال نوبت به چیدن و کوتاه کردن مو های بلند ابرو می باشد. در این مرحله شما باید یک قیچی تیز را برداشته و به کمک آن تمام مو های بلندی را که در ابروی شما هنوز وجود دارند، کوتاه کنید. اکنون باید به یک نکته مهم هم به شدت دقت کنید که نباید از اپیلاسیون برای برداشتن مو ها زائد اطراف ابرو استفاده کنید زیرا ممکن است وارد محدوده ابرو شوید و فرم کلی آن را بر هم بزنید. بنابراین در این مرحله توجه به نکات و جلوگیری از ورود به محدوده ابرو را باید به خوبی رعایت کنید.

 • قرینه بودن ابرو ها

تمام مراحلی را که گفته شد، باید روی هر دو ابروی خود با دقت و نظم خاصی انجام بدهید، طوری که دو ابروی شما به طور کاملا دقیقی، قرینه و عکس هم باشند. به همین خاطر باید سعی کنید بالای کمان هر دو ابرو، روی یک نقطه واقع شده باشد.

 • نکات کلی که باید هنگام برداشتن ابرو رعایت شوند

اگر فردی هستید که تا کنون ابرو های خود را برنداشته اید و تا الان با چنین صحنه ای مواجه نشده اید، به شما توصیه می کنیم که بار اول برای شما یک فرد متخصص در این زمینه، این کار را انجام بدهد. برای داشتن ابرو های مرتب و دلخواه خود باید وقتی ابرو ها را بر می دارید، دقت کنید که هر دو ابرو با هم قرینه باشند و با قاعده خاصی این کار را انجام بدهید. سعی کنید همواره از وسایل خوب و با کیفیت در کار خود استفاده کنید برای مثال وقتی به موچین نیاز دارید، باید موچین شما تیز و با کیفیت باشد.

وقتی متوجه می شوید که در میان ابروی شما فضای خالی وجود دارد، می توانید این فضا ها را به وسیله مداد پر کنید. بنابراین برای این که بتوانید ابرو های خود را به بهترین نحو بردارید، باید به تمام نکات ذکر شده به خوبی دقت کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

اشتباهات متداول خانم ها هنگام آرایش ابرو ها در آرایش صورت و زیبایی چهره

در بعضی موارد که خانم ها قصد آرایش خود را دارند سعی می کنند تا به تمام ریزه کاری ها و نکات آن به خوبی توجه کنند. ان ها عموما ابتدا کار خود را از ابرو ها شروع می کنند. تعداد زیادی از خانم ها هنگام آرایش کردن ابرو های خود ممکن است دچار اشتباه هایی شوند و از آنجا که ابرو ها نقش بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند، این اشتباهات می تواند نوعی امتیاز منفی برای زیبایی صورت آن ها محسوب شود.

اگر شما بتوانید این مشکلات را از قبل مطالعه کنید و در مورد آن ها اطلاعاتی داشته باشید، لزوما در هنگام برداشتن و آرایش ابرو های خود، دقت بیشتری به خرج می دهید تا دچار چنین اشتباهاتی نشوید. اکنون ما سعی کرده ایم در مورد برخی از این اشتباهات رایج بین بانوان هنگام برداشتن و آرایش ابرو ها، اطلاعاتی را جمع آوری کنیم و در مورد برخی از آن ها با شما صحبت کنیم. در زیر می توانید با برخی از این اشتباه ها آشنا بشوید.

 • روشن کردن یا تیره کردن بیش از اندازه ابرو ها وتاثیر آن در آرایش صورت و زیبایی چهره

وقتی ابرو های خود را رنگ می کنید تمام تلاش خود را بکنید که رنگ آن در حد تعادل خود باشد به طوری که پر رنگ تر یا کم رنگ تر نباشد. زیرا وقتی شما ابرو های خود را بیش از اندازه پر رنگ تر بکنید، باعث می شود وقتی کسی به صورت شما می نگرد، بیشترین چیزی که برای او جلب توجه می کند، ابروی شما باشد و نه سایر اجزای صورت و حتی فرم کلی صورت شما، در حقیقت رنگ ابروی شما باید هر مدلی که می خواهد باشد، به اندازه متوسط و معمولی استفاده شود و حالت تعادل را حفظ کند.

 • استفاده کردن از آیینه های ذره بینی در آرایش

بیشتر خانم ها وقتی می خواهند ابرو های خود را آرایش کنند، ابتدا آینه های ذره بینی خود را بیرون می آورند و در فرایند آرایش خود، از آیینه های ذره بینی استفاده می کنند. اکثر آن ها این هدف را برای استفاده از این مدل آیینه ها قرار می دهند که در آیینه های ذره بینی می توان مو های ریز صورت را به خوبی مشاهده کرد. ولی باید این را در نظر بگیرید که این آیینه ها برای وقت هایی که قصد فرم دادن به ابرو های خود را دارید نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

چون شما یک زاویه دید کلی و پرسپکتیو در این مدل آیینه ها، نسبت به ابرو های خود نخواهید داشت و به همین دلیل ممکن است در پایان آرایش خود متوجه تا به تا شدن ابرو های خود شوید. به همین منظور به شما توصیه می کنیم که هنگام برداشتن ابرو ها باید آیینه ها را دور و در فاصله ای مناسب  از صورت و ابروی خود نگه دارید تا بتوانید کل ابرو ها را هنگام آرایش، تحت کنترل خود داشته باشید. در ضمن وقتی می خواهید ابرو های خود را بردارید سعی کنید ار نور طبیعی استفاده کنید تا فرایند آرایش شما با دقت بیشتری انجام شود.

 • زدن محصولات آرایشی بر روی ابرو ها در آرایش صورت و زیبایی چهره 

در هنگام آرایش ابرو های خود باید دقت کنید که هر موادی را به ابرو های خود نزنید زیرا آن ها هم مانند مو ها سر، فولیکول دارند و ممکن است در صورت برخورد با برخی مواد شیمیایی که به آن ها آسیب می رساند، ریزش داشته باشند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که هیچ گونه از لوازم آرایشی مانند مرطوب کننده، لوسیون، فونداسیون، ضد آفتاب و … را به اطراف ابرو های خود نزنید زیرا ممکن است به درون ابرو های شما نفوذ کرده و موجب آسیب رساندن به آن ها و حتی باعث ریزش آن ها بشود. بنابراین سعی کنید در زدن مواد گوناگون به ابرو های خود و اطراف آن ها به خوبی توجه کنید و هر ماده ای را استفاده نکنید.

 • استفاده کردن از تیغ ها برای کوتاه کردن ابرو ها

در برخی از موارد شما هنگام برداشتن ابرو ها به مرحله ای می رسید که در آن مرحله شما می بایست مو های بلند ابرو های خود را کوتاه کنید، برای این کار بهترین وسیله، قیچی مخصوص ابرو می باشد. نحوه کوتاه کردن ابرو ها هم به این صورت است که در ابتدا آن ها را به سمت بالا برس می زنید و سپس به کمک قیچی مخصوص ابرو، بخش هایی از ابرو را که نسبت به سایر بخش ها بلند تر هستند، کوتاه می کنید. زمانی که این کار را به درستی انجام بدهید، متوجه خواهید شد که ابرو های شما در عین منظم شدن، کمی پرپشت تر از قبل هم شده اند.

 • برداشتن ابرو ها قبل از حمام کردن

زمان مناسب برای برداشتن ابرو ها وقتی که قصد حمام کردن دارید، بعد از حمام با آب گرم می باشد. زیرا وقتی ما با آب گرم حمام می کنید و گرما به همراه رطوبت به مو های ابروی شما برخورد می کند، باعث می شود که مو های ابرو ها به راحتی کنده شوند. بنابراین اگر قبل از حمام ابرو های خود را بردارید، پس از حمام کردن با چالش فضا های خالی در ابرو های خود مواجه خواهید شد.

 • برداشتن بالای ابرو ها

بعضی از خانم ها بسیار کنجکاو هستند و سعی می کنند در منزل هم زیر ابرو و هم بالای آن را بردارند. اما ما به شما توصیه می کنیم که اگر در منزل می خواهید ابرو خود را بردارید، هرگز با بالای ابروی خود کاری نداشته باشید.

 • وکس کردن، برداشتن و بند انداختن ابرو ها در زمان پریودی

وقتی دچار پریودی می شوید قطعا آستانه درد و تحمل شما کم می شود و دیگر به طور زیادی نمی توانید درد را تحمل کنید، پس به شما توصیه می کنیم که یک هفته صبر کنید و در این دوره به خودتان درد اضافی وارد نکنید.

 • فکر می کنید که ابرو های شما باید به طور دقیقی با همدیگر قرینه باشند

درست است که برای داشتن چهره ای زیبا و جذاب باید ابرو های شما مانند هم و قرینه باشند ولی باید به این جمله زیبای متخصص های این کار هم توجه کرد که می گویند ابرو های شما مثل  دو خواهر هستند و نه این که دو قلو می باشند. پس هیچ وقت تلاش نکنید تا آن ها را دقیقا یکسان و قرینه هم کنید زیرا در این صورت ابرو های خود را به حد زیادی باریک می کنید و از زیبایی آن می کاهید.

 • بند انداختن ابرو ها

بسیاری از خانم ها بر این باورند که با بند انداختن می توانند به خوبی مو های اطراف ابروی خود را بردارند ولی این یک تصور اشتباه است. زیرا بند انداختن فقط برای از بین بردن مو های صورت روش بسیار مناسبی است. وقتی این کار را انجام دهید، تغییراتی در اطراف ابروی شما ایجاد می شود تا باعث شود شما مقداری پیر تر از چیزی که هستید به نظر برسید.

خانم هایی که به طور مکرر و به طور متناوب اطراف ابرو های خود را وکس می کنند یا بند می اندازند، با گذشت زمان پوست اطراف چشم آن ها شل می شود و موجب می شود که چین و چروک های اطراف چشم آن ها به زودی شروع به پیدایش کنند. در ابرو های شما بخش هایی وجود دارد که اگر آن ها را بردارید ممکن است دیگر مو ها آن بخش رشد نکنند و امکان برداشتن این بخش ها وقتی که بند می اندازید بسیار بالا می رود.

 • کوتاه کردن دم ابرو ها

این که با افزایش سن در خانم ها، ابرو های آن ها کم حجم و باریک تر می شوند یک امر طبیعی است زیرا به مرور زمان فولیکول آن ها ضعیف شده و موجب ریزش آن ها می شود. البته این ریزش به عوامل دیگری هم بستگی دارد. برای چنین افرادی بهترین راه پرپشت کردن و پر حجیم کردن ابرو ها استفاده از روش های سنتی و یا به کار بردن ژل های مخصوص ابرو می باشد.

برای این که متوجه شوید قد طبیعی ابرو های شما باید چه اندازه ای داشته باشد، یک مداد برداشته و آن را در گوشه بینی خود قرار دهید و انتهای آن را از گوشه چشم های خود عبور دهید. در این حالت باید دقت کنید تا متوجه شوید سر مداد شما کجا قرار می گیرد، در واقع هر جا که سر مداد شما قرار بگیرد قد ابرو های شما هم باید تا آن نقطه باشد. بنا براین سعی کنید از کوتاه کردن ابرو ها از اندازه طبیعی و معمولی آن خودداری کنید تا ظاهر زیبای خود را حفظ کرده و آن را از دست ندهید.

آرایش ابرو با آکوا و برس در آرایش صورت و زیبایی چهره

در میان بسیاری از خانم ها که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند و روی ابرو های خود بسیار حساس می باشند، آکوا یک محصول شناخته شده است و شاید نیازی به معرفی چندان زیادی نداشته باشد ولی شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که آکوا یک ژل رنگی است و موجب تقویت ابرو ها و ایجاد یک تغییر شکل طبیعی در آن ها می شود. در ضمن در ترکیب خود دارای یک فرمول ضد آب بی نظیر می باشد.

بسیاری از بانوان از این محصول ضد آب استفاده می کنند تا ابرو های خالی خود را پر کنند و یک نمای فوق العاده جذاب را به آن بدهند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این محصول این است که به شما این امکان را می دهد تا ضمن دریافت یک نتیجه طبیعی و زیبا، آن را در تمام طول روز با خود داشته باشید و ماندگاری خیلی بالایی دارد. برای این که بتوانید از آکوا به طور صحیح استفاده کنید و نتیجه طبیعی و مطلوبی را دریافت کنید، باید تمامی مراحل آن را با دقت و حساسیت خاصی انجام دهید. ما برای شما مراحل استفاده از آکوا را در زیر بیان کرده ایم و شما برای اجرای آن باید حتما ترتیب مراحل آن را با دقت رعایت کنید.

به ترتیب لیست :

 • در اولین گام باید یک برس تمیز تهیه کرده و مو های ابروی خود را به سمت بالا شانه برس بزنید. اگر احساس کردید که بخش هایی از آن می تواند اضافه باشد، می توانید آن ها را با قیچی مخصوص ابرو کوتاه کنید
 • در این مرحله باید از یک مداد کمک گرفته و اطراف ابروی خود را مشخص کنید
 • آکوا را برداشته و مقدار استاندار و کمی از آن را در پشت دست خود بمالید
 • یک برس شیب دار را برداشته و از آن در جهت پر کردن فضا های خالی در ابرو ها، بهره ببرید
 • در آخر باید یک برس سر پهن را آماده کرده و به کمک آن بالا و پایین ابرو هایتان را به وسیله مقداری کرم پودر بپوشانید و سپس آن را محو کنید

راهکار های آرایش و برجسته کردن لب ها

وقتی شما در یک جمع نشسته اید و در حال صحبت کردن با اطرافیان خود هستید، باید بدانید که تمام تمرکز آن ها روی لب های شما می باشد و این خود دلیلی بر این می تواند باشد که شما همواره برای بهتر کردن آرایش لب های خود بکوشید و همیشه با لب هایی زیبا در جامعه اطراف خود حاضر شوید. جالب است بدانید که یکی از بخش های بسیار پر اهمیت در بحث آرایش صورت، آرایش لب می باشد.

تقریبا همه افراد از این موضوع اطلاع دارند که داشتن لب های برآمده و برجسته می تواند به طور چشم گیری در زیبایی چهره شما نقش داشته باشد. برخی از خانم ها هم هستند که لب های باریکی دارند و از این حالت بسیار ناراضی هستند چون آن جلوه ای را که در نظر دارند، با این لب های باریک بر روی صورت آن ها ایجاد نمی شود. این افراد می توانند با کمک گرفتن از اصول متنوع گریم، لب های خود را بزرگ تر و برجسته تر نشان دهند. مهم ترین نکاتی که شما باید برای داشتن لب هایی برجسته و برآمده به آن ها توجه کنید و همواره سعی کنید که این نکات و ریزه کاری ها را رعایت کنید، ما برای شما جمع آوری کرده و در طی چندین نکته برایتان در زیر همین متن توضیح داده ایم.

 • زدن کرم پودر روی لب ها

برای شما که می خواهید لب های بزرگ و برجسته داشته باشید، اولین گام باید پوشاندن لب های خود به وسیله کرم پودر باشد. وقتی لب های خود را با مقداری کرم پودر می پوشانید به طور معمول آن خط طبیعی لب شما محو می شود و در این زمان شما می توانید لب های خود را در هر اندازه ای که دوست دارید، آرایش کنید. در ضمن باید این نکته را هم بدانید که استفاده از کرم پودر ها یک مزیت دیگر را هم با خود به همراه دارد و آن مزیت این است که اگر هر گونه چین یا چروکی بر روی لب شما وجود داشته باشد، آن ها را پر کرده و با برجسته سازی آن ها را از بین می برد. برای این عمل و استفاده از کرم پودر، بهترین کار کمک گرفتن از اسفنج می باشد.

 • کشیدن خط لب

برای این مرحله شما باید ضمن این که دقت فراوانی به خرج می دهید، باید حواستان باشد که خط لب خود را به صورت اشتباه و ناپسند نکشید. به منظور این کار شما باید خط لب را در گام نخست در دور تا دور لبتان به آرامی بکشید و به دنبال آن به بخش های داخلی لب هم گسترش دهید. بهرتین گزینه برای کشیدن خط لب، کمک گرفتن از مداد لب مات می باشد زیرا این مداد به میزانی بیشتر و بهتری روی پوست شما می نشیند و ماندگاری بیشتر هم دارد و پاک شدن آن در مدت زمانی طولانی رخ می دهد.

یکی نکته هایی که در زمینه کشیدن خط لب همیشه بیان می شود و رعایت آن برای زیبایی لب شما مورد اهمیت می باشد، انتخاب خط لبی می باشد که با رنگ لب شما هم خوانی داشته باشد زیرا اگر این نکته را نادیده گرفته و سعی کنید خط لبی را انتخاب کنید که با رنگ لب شما هم خوانی ندارد و مشابه با آن نباشد، مطمئنا برای شما ظاهری خوب و جذاب ایجاد نخواهد کرد. به طور معمول بیشتر خانم ها برای جذابیت بیشتر لب های خود از رژ لب های مختلفی استفاده می کنند که رنگ آن را متناسب با سلیقه و نوع آرایش خود بر می گزینند.

شما همواره باید سعی کنید که رنگی را که برای خط لب خود انتخاب می کنید در حدود یک درجه تیره تر از رنگ رژ لب شما باشد. وقتی می خواهید که خط لب را بکشید باید حواس خود را جمع کنید که با خط لب واقعی شما فاصله چندان زیادی نداشته باشد و تقریبا نزدیک هم باشند. همیشه باید حواستان باشد که در فرایند آرایش لب های خود به طور عجولانه ای عمل نکنید تا نتیجه مطلوب و دلخواه خود را کسب کنید.

اگر دوست دارید که لب های بزرگ و برآمده ای داشته باشید، ما به شما توصیه می کنیم که از رژ لب هایی استفاده کنید که رنگ های روشنی داشته باشند. در واقع رنگ های تیره باعث جمع شدن و فرورفتگی هایی در لب شما می شود.

بنابراین اگر سعی دارید که لب خود را بزرگتر از اندازه طبیعی خود نشان دهید، بهترین راهکار استفاده از رژلب های روشن می باشد. البت موقتی رژ لب خود را می خواهید در میان رنگ های روشن انتخاب کنید باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که اگر خیلی رنگ رژ لب شما روشن باشد، نمی تواند به خوبی خط لب واقعی شما را بپوشاند. پس در نتیجه باید در روشنی رنگ رژ لب خود زیاده روی نکنید. با رعایت این نکات به نتیجه مطلوب خود یعنی بزرگ تر نشان دادن لب ها می رسید.

 • سایه مناسب

وقتی قرار است که لب خود را آرایش کنید باید همواره سعی کنید تا از سایه های روشن استفاده کنید. البته استفاده از سایه های روشن هم قواعد خاص خود را دارد و باید به درستی اجرا شود تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. استفاده از سایه روشن به این شکل است که باید اطراف و حدود مرز های لب را با رنگ تیره سایه بزنیم و هر چقدر که به مرکز لب نزدیک تر می شویم از تیرگی آن کم کرده و بر روشنی سایه ها بیفزاییم.

با این کار به مقدار چشم گیری، تمرکز را از روی خط واقعی لب شما بر می دارد و باعث می شود تا لب شما به صورت قلوه ای تر نمایش داده شود. برای سایه زدن حتما باید این نکات را رعایت کنید تا لب های شما بزرگ و برجسته تر نشان داده شوند.

 • استفاده از برق لب

وقتی آرایش لب خود را انجام دادید و به مراحل انتهایی آرایش لب خود رسیدید، می توانید از مواردی که باعث افزایش براقی لب شما می شوند استفاده کنید. در واقع هر چه میزان براقی لب شما بیشتر باشد، لب شما برجسته تر و بزرگتر دیده می شود. بنابراین بهترین کار این است تا در پایان ارایش لب خود از یک برق لب هم استفاده کنید.

مهم ترین نکات برای کشیدن خط لب و شناختن انواع خط لب ها

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، برای این که چهره ما بسیار جذاب تر از گذشته نشان داده شود باید سعی کنیم روی لب خود یک سری از آرایش ها را انجام بدهیم تا صورتی زیبا داشته باشیم. در آرایش لب هم یکی از نکاتی که بسیار اهمیت داشت کشیدن خط لب بود.

کشیدن خط لب ها باید متناسب با چهره و لب شما باشد تا بتواند به چهره شما جلوه مناسب را بدهد ولی اگر خط لب را اشتباه بکشید و یا در کشیدن آن سهل انگاری کنید، به طور جدی می توان گفت که در آرایش لب خود با مشکلاتی مواجه خواهید شد. در ادامه همین مطلب ما برای شما سه راهکار بسیار کاربردی را توضیح داده ایم تا خط لب شما به زیبا ترین و جذاب ترین شیوه ممکن، کشیده شود.

 • خط لب های هم رنگ با پوست

شاید برای شما سوال باشد که چرا ما باید از خط لب هایی استفاده کنیم که با رنگ پوست ما یکی هست و فرقی نمی کند؟ شما باید به این نکته توجه کنید که خط لب هایی که همرنگ با پوست شما هستند این قابلیت را دارند که خط های لب شما را به منظور منطبق کردن فرم لب با صورت، به طور کامل پر کنند و به لب شما شکل به خصوص و زیبایی را بدهند. اوج زیبایی عملکرد این نوع از خط لب ها را زمانی مشاهده می کنید که این خط لب ها در جهت شکل دادن به لب های ناهموار به کار برده می شوند.

اگر بلافاصله پس از استفاده از آن ها سعی کنید تا از یک رژ لب  مایع کمک بگیرید، ترکیب آن ها بسیار جالب و درخشان خواهد شد. وقتی این نکات را به خوبی اجرا کنید و در انجام مراحل آن دچار کوچک ترین خطایی هم نشوید، دیگر برای حرفه ای ترین آرایشگر ها هم تشخیص خط لب شما یک کار بسیار دشوار می باشد.

 • خط لب های هم رنگ

بعضی اوقات که یک کار بسیار واجب برای شما پیش می آید و بسیار عجله دارید باید زود و در کمترین زمان خود را به مقصد برسانید و فرصت کافی را برای آرایش کردن ندارید، در این زمان ممکن است هنگام استفاده کردن از برس های لب برای کشیدن رژ لب و خط های لب زیبایی که همیشه می کشید، دچار یک سری اشتباهاتی شوید. در این موارد برای این که بتوانید در وقت خود به خوبی صرفه جویی کنید، می توانید از یک مداد که تقریبا هم رنگ با رژ لب شما می باشد استفاده کنید.

وقتی این کار را به خوبی انجام دهید، یک خط باریک و نازک دارید که با دقت لازم می توانید درون آن را با کمک گرفتن از رژ لب پر کنید. برای این که بتوانید رنگ زدن به مرکز لب های خود را با سرعت بیشتر انجام دهید و در ضمن نکات لازم را هم رعایت کنید، می توانید یک خط لب بکشید که در تمام طول روز برای شما باقی بماند. وقتی شما این کار را به خوبی انجام دادید علاوه بر صرفه جویی در زمان خود، می توانید بدون این که دقت خاصی را بکنید، رژ لب را به روی لب هایتان بکشید.

 • خط لب های تیره

در میان انواعی از خط لب ها که وجود دارد و شاید شما با اکثر آن ها آشنایی کامل و یا نسبی را داشته باشید، خط لب های تیره دارای محبوبیت زیادی نیستند و شاید نسبت به بقیه شناخته شده نباشند ولی بیشترین کاربرد را برای افرادی دارند که همواره سعی می کنند  لب های خود را به صورت درشت تری نشان دهند.

هماهنگ کردن اندازه لب و فرم دادن به لب با کمک آرایش لب :

 • در مواردی ممکن است که لب پایینی شما مقداری نازک تر از لب بالایی باشد، د راین هنگام باید شما خط لب خود را مقداری پایین تر از خط طبیعی خود لب بکشید و سپس آن را به وسیله رژ لب پر کنید. با این کار می توانید اندازه لب بالا و پایین را تقریبا یکسان کنید و به تعادل کافی برسانید. در ضمن شما می توانید از مقدار اندکی وازلین و یا برق لب هم کمک گرفته و آن را در وسط لب پایینی بمالید تا باعث شود که لب پایینی برجسته تر نشان داده شود.

 

 • در مواردی هم این امکان وجود دارد که بر عکس مورد قبل، لب بالایی نازک تر از لب پایینی باشد. د راین صورت شما می بایست که خط لب بالایی را کمی بالاتر از اندازه طبیعی و معمولی خط لب بکشید تا مقداری پهنای آن افزایش پیدا کرده و تعادل لازم را با لب پایینی به دست آورد. سپس می توانید درون آن را با رژ لب به طور دقیق پر کنید.

مهم:

 • در بعضی از افراد هم این امکان وجود دارد که لب های پایین و بالا هر دو نازک باشند که در این صورت برای زیبایی لب ها باید کاری کنیم که پهن تر به نظر برسند. به همین منظور شما باید خط لب ها را کمی دور تر و خارج از خط لب معمولی بکشید تا لب ها پهن تر شوند و به دنبال آن در میان خط لب هایی که کشیده اید را به وسیله رژ لب پرکنید.

 

 • بعضی از افراد به طور طبیعی دارای لب های درشت و پر هستند. این افراد عموما باید سعی کنند از رژ لب های روشن استفاده نکنند زیرا باعث می شود که لب های آن ها بیش از حد مورد قبول جلب توجه کننده باشد. به همین منظر برای چنین افرادی توصیه می شود که از رژ لب های مات استفاده کنند تا حد معقول برای لب های آن ها حفظ شود.

 

 • خانم هایی که دارای دهان و لب های کوچک هستند، معمولا در هنگام آرایش لب های خود دچار مشکل هایی می شوند. این خانم ها می توانند با کشیدن خط هایی در اطراف دهان خود، آن را بزرگتر از اندازه طبیعی آن نشان دهند.

 

 • بعضی از افراد هم هستند که لب های نامساوی دارند. بهترین کار برای این افراد کشیدن تعدادی خط در جا های لازم می باشد تا بتوانند لب های خود را یکنواخت و مساوی کنند.

 

مدلینگ صورت و آرایش صورت و زیبایی چهره 

روزانه وقتی برای تفریح یا حتی انجام کار های روزانه خود به خارج از خانه می روید با تعداد زیادی از انسان ها مواجه می شوید. در بین آن ها خانم هایی را مشاهده می کنید که آرایش آن ها به قدری زیبا است که به طور ناخودآگاه باعث جلب توجه افراد می شود. در واقع خانم هایی را به طور معمول مشاهده می کنید که در صورت آن ها برجستگی هایی بسیار زیبا و جالب وجود دارد که این برجستگی ها تمام نکات لازم را برای تناسب با سایر اجزای صورت رعایت کرده اند.

به طور کلی به این دست از صورت ها، صورت های زاویه دار یا مدلینگ گفته می شود. در واقع بیشتر این چهره ها را در افراد مشهور و بازیگران و هنرپیشه ها مشاهده می کنید و شاید تعداد چنین اشخاصی با صورت های مدلینگ در جامعه به طوری که روزانه تعداد زیادی از آن ها را ببینیم کم باشد. کسی که می خواهد یک صورت مدلینگ داشته باشد باید حتما بداند که مثلث طلایی صورت شامل چانه، بینی و گونه ها می باشد.

نکته مدلینگ ، آرایش صورت و زیبایی چهره :

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث زیبایی صورت شما می شود وجود تقارن میان پیشانی، بینی ، چانه و گونه ها می باشد. در واقع یکی از راهکار هایی که برای قرینه کردن این اجزای صورت وجود دارد انجام عمل زاویه دار کردن فک و صورت شما می باشد. در واقع شما می توانید بدون این که عمل خاصی را روی صورت خود انجام بدهید و با کمک گرفتن از لوازم آرایشی خود، در صورتتان زاویه ایجاد کنید ولی در واقع این زاویه دارای ماندگاری زیادی نیست و حداکثر یک شبانه روز بر روی صورت شما باقی می ماند و در صورتی که این مواد آرایشی از صورت شما پاک شوند، این زاویه هم همراه با آن ها از بین خواهد رفت.

برای این که صورت خود را مدلینگ کنید و یا در آن یک زاویه ایجاد کنید، باید روش های آن را بدانید و در مورد آن ها اطلاعاتی را بدست آورید. ما برای شما برخی از روش هایی را که برای مدلینگ کردن صورتنظیر بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، پروتز و لیفت با نخ رایج هستند را در زیر توضیح داده ایم.

 • زاویه سازی صورت با کمک چربی

شما باید این نکته را به خوبی در ذهن خود داشته باشید که اگر به صورت خود فرم و شکل خاصی بدهید موجب بهبود در ظاهر و تعادل در صورت شما می شود. بعضی از افراد هستند که دارای چانه کوچک و یا فک بیش از حد جلو آمده هستند و همواره از این حالت ناراضی بوده و تلاش می کنند تا آن را اصلاح کنند.

آن ها فکر می کنند که به منظور اصلاح این نواقص باید حتما عمل جراحی انجام دهند ولی لازم به ذکر است که هیچ گونه نیازی به جراحی نیست و تنها با تزریق چربی می توان هم کوچکی چانه و هم جلو آمدن بیش از اندازه فک را اصلاح کرد. وقتی به پزشک متخصص مراجعه می کنید در اولین جلسه حضور شما، پزشک متخصص با بررسی شکل، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی زیر صورت به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با انجام فرایند تزریق چربی، بهترین نتیجه را در این زمینه به دست آورید.

 • زاویه سازی صورت با نخ

افرادی هم وجود دارند که در مدلینگ کردن صورت خود، بیشتر به V شکل بودن صورت خود علاقه دارند. برای چنین افرادی لیفت صورت به وسیله نخ به راحتی می تواند در روند V شکل شدن صورتشان به آن ها کمک کند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در روش زاویه سازی صورت به کمک نخ، در گام نخست نخ ها را به درون گونه ها و چانه فرد مورد نظر تزریق می کنند.

این کار وقتی انجام می شود، اثر سفت کنندگی و لیفت ایجاد می شود و در نهایت فرد دارای چانه ای نوک تیز و خوش حالت می شود که در کنار این چانه زیبا، یک فک کاملا برجسته هم در صورت فرد شکل می گیرد. در واقع این روش بیشتر برای افراد علاقه مند به صورت V شکل به کار برده می شود و در پایان هم نتیجه بسیار مطلوبی را برای آن شخص به عمل می آورد.

 • زاویه سازی کردن صورت با فیلر

این روش بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که در صورت آن ها، گونه ها به طور عجیبی فرو رفته اند و زاویه سازی صورت با فیلر باعث می شود تا این فرو رفتگی ها که در گونه ها وجود دارند، پر شده و شکل بسیار جذاب و فوق العاده ای را برای صورت فرد ایجاد کند.

 • زاویه دار کردن فک با کمک بوتاکس

افرادی که از فرم و شکل فک خود رضایت کافی را ندارند و قصد زاویه سازی کردن آن را دارند، می توانند به همین منظور به پزشک متخصص آن مراجعه کنند. پزشک متخصص در اولین مرحله آناتومی صورت شما را مورد بررسی قرار می دهد و رابطه هایی را که صورت شما با برجستگی ، شکل و اندازه ی فک دارد، مشخص می کند. به خطر انجام فرایند درمان، پزشک متخصص از بوتاکس کمک می گیرد تا اندازه ی عضله های بزرگ فک را کاهش بدهد.

وقتی این دارو به درون عضله های شما در چند ناحیه مختلف تزریق می شود، باعث می شود که ساختار و شکل بزرگ چانه شما به مرور زمان و به طور موقت کوچک تر شده و برای شما یک خط فکی زنانه تر و ظریف تری ایجاد می شود. در واقع این روش تزریق برای شما نیازی به بی هوشی ندارد و همچنان برای بهبودی هم نیاز نیست که مدت زمانی را صرف کنید. در واقع شما نیازی به استراحت و یا توقف فعالیت های روزانه خود ندارید و می توانید بلافاصله کار های خود را از سر بگیرید.

نتیجه این تزریق در صورت شما حداکثر برای سه ماه باقی می ماند و بعد از آن اگر بخواهید دوباره این فرم از چهره را داشته باشید، باید به طور مجدد این فرایند تزریق را انجام دهید.

 • زاویه دار کردن صورت مربعی با بوتاکس

شما ممکن است در طول روز افرادی را مشاهده کنید که دارای چهره های مختلف با فرم های خاصی هستند. بعضی از این افراد ممکن است صورت مربعی داشته باشند. در این افراد در هر سمت زاویه فک آن ها یک عضله بزرگ به نام مسیتر وجود دارد که در صورت آن فرد نقش یک عضله جونده را برعهده دارد. در چنین صورت هایی دو دسته از عضله های دیگری هم وجود دارند که آن ها تمپورال و پتریگوید نام دارند که عملکرد آن ها هم مشابه با عضله مسیتر می باشد.

در واقع علت مربعی شدن صورت چنین افرادی تا حد زیادی رشد کردن عضله های مسیتر می باشد. عضله های مسیتر به خاطر جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب ها، رشد می کنند. در این افراد برای این که بتوانند خط فک خود را شل کرده و جمع و جور تر کنند، روش تزریق بوتاکس را امتحان می کنند. در واقع این کوچک شدن خط فک می باشد که موجب بهبود شکل مربعی صورت فرد می شود و به همین خاطر است که این افراد تلاش می کنند تا با تزریق بوتاکس، خط فک خود را کوچک تر کرده و ظاهر خود را آراسته کنند.

 • آمادگی صورت برای مدلینگ و زاویه سازی کردن

برای این که صورت خود را مدلینگ کنید باید ابتدا نکاتی را که برای آماده سازی شما جهت این کار وجود دارد به خوبی رعایت کنید. اولین نکته برای آمادگی شما جهت مدلینگ کردن صورت خود این است که آزمایش های خون لازم را داده و نتیجه آن را به پزشک خود اطلاع دهید تا آن را بررسی کرده و نتیجه نهایی را به شما منتقل کند.

پزشک شما یک زمان مشخص را برای جراحی صورت شما معین می کند و شما باید حداقل دو هفته و حداکثر سه هفته قبل از آن هیچ گونه دخانیاتی را مصرف نکرده و از خوردن نوشیدنی های الکلی به طور جدی پرهیز کنید. سعی کنید در مدت زمانی که تا عمل شما باقی مانده است از دارو های گیاهی مختلف و همچنین آسپرین و دارو های ضد التهابی پرهیز کرده و در صورت داشتن بیماری های دیگر هم از این نوع دارو ها استفاده نکنید.

در واقع یک دسته از دارو ها هستند که باعث ایجاد اختلال در فرایند عمل شما می شوند. شما باید به کمک دکتر خود ان دارو ها را یافته و از خوردن آن ها پرهیز کنید. در حقیقت شما باید حتما به تذکر ها و توصیه های پزشک خود توجه کرده و تمام نکات را اجرا کنید تا برای یک عمل جراحی به طور کامل آماده شوید و عمل خود را به خوبی پشت سر بگذارید و نتیجه مطلوبی را از آن دریافت کنید.

تکنیک آرایش صورت های لاغر در آرایش صورت و زیبایی چهره

این که خانم ها چه آرایشی را برای صورت خود انتخاب می کنند به طور مستقیم می تواند تاثیر فوق العاده ای را در چاق و یا لاغر نشان دادن صورت آن ها به جا بگذارد. در اینجا ما می خواهیم در مورد آرایش صورت ها لاغر صحبت کنیم. در واقع افرادی که صورت ها کشیده و لاغری دارند، همواره تلاش می کنند تا به نحوی صورت خود را آرایش کنند تا به شکل بیضی و یا گردی تبدیل شود و به این حالت ها نشان داده شود.

در واقع در این افراد نواحی تیره و سایه داری که در صورت آن ها  وجود دارد به صورت عمده ای باعث می شود که صورت آن ها لاغر تر و کشیده تر از چیزی که هست، نشان داده شود. برای آرایش صحیح صورت های لاغر باید نکات مربوط به آن را به خوبی شناخته و به ترتیب اجرا کند. برخی از این نکات را برای شما در قالب چند بند توضیح داده ایم و در ادامه همین مطلب می توانید آن ها را مطالعه کنید.

 • حجم دادن به مژه های خود

افرادی که دارای صورت های لاغر و کشیده هستند باید همواره تلاش کنند تا توجه افراد را به بخش بالای صورت خود و به ویژه چشم ها و پیشانی جلب کنند. به همین منظور این افراد می توانند با بلند کردن و یا پر پشت کردن مژه های خود باعث بشوند که چشم های آن ها بیش از پیش منبع جلب توجه ها به سمت بالای صورت آن ها باشد. چون وقتی تمام توجه ها به بالای صورت شما باشد، صورت شما پهن تر و گرد تر به نظر می رسد. راه های زیادی هم برای پر پشت کردن مژه ها وجود دارد، به عنوان نمونه شما می توانید از فر مژه یا ریمل و اکستنشن مژه برای حجم دادن و پرپشت کردن مژه های خود استفاده کنید.

 • بهترین مدل ابرو برای صورت های لاغر و کشیده

افرادی که دارای صورت های لاغر و کشیده هستند باید برای خود یک مدل ابرو را انتخاب کنند که بتواند در گردتر نشان دادن صورتشان به آن ها کمک بکند. به همین خاطر می توان گفت که مدل ابرو های کمی پهن و صاف و تا حدودی مایل به سمت بالا، برای چنین صورت هایی مناسب می باشد. اگر شما بخواهید ابرو های خود را باریک و نازک بکنید، قطعا صورت شما باریک تر و کشیده تر به نظر می رسد و اصلا ظاهر جالبی را برای شما نمی سازد.

 • مناسب ترین رنگ در آرایش صورت و زیبایی چهره برای پوست صورت های لاغر و کشیده

خانم هایی که دارای صورت های کشیده می باشند باید تمام سعی خود را بکنند تا در انتخاب رنگ مناسب برای پوست صورت خود، رنگی را انتخاب کنند که باعث پهن تر نشان دادن صورت آن ها شود. به همین خاطر به این افراد توصیه می شود که رنگ هایی را که 2 درجه روشن تر از رنگ پوست خودشان است، استفاده کنند.

در ضمن برای آن دسته از صورت های کشیده که دارای پوست سبزه می باشند، رعایت این نکته بسیار ضروری است که هزگز رنگ پوست خود را نباید زیاد روشن کنند و حداکثر باید از رنگ هایی استفاده کنند که 3 درجه از رنگ پوست آن ها روشن تر می باشد. برای افرادی هم که خود دارای پوست بسیار روشنی هستند دیگر نیازی به روشن کردن پوست نیست و به جای روشن کردن پوست می توان از رژگونه ها و یا رژ لب ها کمک گرفت.

 • پرهیز از سایه چشم تیره

در واقع افرادی که صورت های پهن و گرد دارند برای این که صورت خود را باریک تر نشان دهند از رنگ های تیره استفاده می کنند. به همین منظور برای افرادی که صورت های لاغر و کشیده دارند، استفاده از رنگ های تیره به صورت جدی منع می شود. در واقع در سایه چشم ها هم نباید این افراد از سایه هایی با رنگ تیره استفاده کنند و سعی کنند تا می توانند از رنگ های روشن کمک بگیرند تا در روند نشان دادن صورت آن ها به شکلی بیضی و گرد کمک کند.

برای این افراد که صورت های لاغری دارند بهترین روش برای حالت مو ها این است که مو ها باز باشد و در اطراف صورت پخش شوند و باید سعی کنید تا آن ها را زیاد بالا و به دو سمت محکم نکشید. برای چنین صورت هایی اگر بتوانید مو ها را به شکل شلوغ و حالت دار در اطراف خود بریزید بسیار جذاب تر و خوشکل ترمی شود.

 • از رنگ های روشن و شاد در آرایش صورت و زیبایی چهره و رژ لب ها استفاده کنید

برای این دسته از صورت هایی که فرم کشیده دارند بهترین رنگ ها برای رژ لب معمولا رنگ های شاد و روشن می باشد. چون با این رنگ ها صورت شما باز تر نشان داده می شود و در کنار آن هم باید سعی کنید تا از یک خط لب تیره استفاده کنید و به لب های خودتان حجم و شکل بدهید و همچنین برق لب را برای درخشش لب های خود فراموش نکنید.

 • در آرایش صورت و زیبایی چهره خط چشم گربه ای بکشید

افرادی که دارای صورت های لاغر و کشیده هستند، معمولا یکی از روش هایی که باید برای پهن تر نشان دادن صورت خود از آن استفاده کنند، درشت کردن چشم ها می باشد. در واقع وقتی فردی را مشاهده می کنید که از خط چشم گربه ای برای آرایش چشم خود استفاده کرده است، در اولین نگاه در صورت او چیزی که بیشتر از همه برای شما جلب توجه می کند، همین خط چشم گربه ای او می باشد. در واقع این خط چشم گربه ای است که باعث می شود چشم های آن فرد درشت تر و کشیده تر از اندازه معمولی، به نظر برسند.

در واقع برای صورت های باریک و کشیده باید خط چشم های گربه ای را به صورت پهن بکشید ولی اگر این خط چشم را به صورت باریک بکشید هیچ تاثیری در درشت تر نشان دادن چشم شما نخواهد داشت. در واقع این مدل آرایش چشم و هر نوع مدل دیگری که باعث شود چشم شما به صورت بزرگ تری دیده شود، می تواند در روند گرد تر کردن صورتتان، به شما کمک کنید. در واقع شما باید سعی کنید تمام مدل آرایش هایی را که برای درشت تر نشان دادن چشم وجود دارند، را امتحان کنید تا مدل مناسب برای صورت خود را بیابید.

«

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

محصول به سبد خرید شما اضافه شد.

انتخاب کنید که کدام فیلد نمایش داده شود. می توانید با کشیدن فیلدها را به دلخواه مرتب کنید.
 • مشخصات اصلی