مدل موی فر و مهترین نکات مرتبط با مدل موی فر کوتاه و بلند

مدل موی فر یکی از چندین نوع مدلی است که برای مو های خانم ها و آقایان وجود دارد. نام دیگر این مو ها، مجعد نام دارد. در واقع مو های فر برای دختران در ظاهر باعث جذابیت می شود ولی باید بدانید که نحوه مراقبت و مرتب کردن آن نسبت به سایر مدل های دیگر کمی دشوار تر است. به همین خاطر آقایان و خانم هایی که دارای مو های فر هستند اغلب این جمله را شنیده اند که برخی از افراد به آن ها می گویند: چه مو های زیبایی دارید و ای کاش مو های ما هم فرفری بود. به همین خاطر داشتن مدل موی فر به طور طبیعی یک مزیت است ولی در مراقبت از آن باید بسیار دقت کنید.

مهم ترین هدف در برنامه کلی برای مراقبت از مو را می توان به جنگ میان دردسر های داشتن موهای فر و جذابیت آن ها، تشبیه کرد. به همین منظور می توان گفت که این نوع مدل موی فر هم برای شما مزیت هایی دارد و هم در کنار آن معایبی را به همراه خواهد داشت که عمده ترین آن، سخت بودن در مراقبت از آن می باشد.در واقع شما می توانید با کمی جست و جو، محصولاتی را تهیه کنید که در روند ساده کردن مراقبت از موهای فر به شما کمک کنند و البته اگر بتوانید به طور صحیح و درستی، مو های فر خود را درمان کنید، علاوه بر بهبود سلامتی مو ها، توانسته اید به خودتان در زمینه مراقبت از مو ها، کمک شایانی بکنید.

بهترین سرم مو برای موهای فر و محافظت از مو های فر

یکی از راهکار هایی که می تواند به شما در مراقبت از مو های فر خود در فصل تابستان کمک ویژه ای کند، استفاده از سرم مو برای موهای فر می باشد. البته شما اگر قصد نرم کردن و یا حتی حالت دادن به مو های خود را داشته باشید، می توانید از ماسک مو برای موهای فر و نرم کننده هم برای مو های خود استفاده کنید. نحوه استفاده از ماسک های نرم کننده هم به این صورت است که شما باید حتما در شب آن ها را روی مو های خود قرار دهید و صبح زود هم با شستن آن به وسیله شامپو، علاوه بر ایجاد رطوبت لازم برای مو های خود، بتوانید مو های خود را نرم کنید و به آن حالت دلخواه خود را بدهید.

مدل موی فر کوتاه

البته شما باید به این نکته هم توجه کنید که در مقدار مصرفی خود از نرم کننده ها زیاده روی نکنید و به میزان لازم از این سرم مو استفاده کنید تا تاثیر آن بر روی موی شما ظاهر شود.مهم ترین نکته در زمینه داشتن مو های فر این است که بتوانید به خوبی از آن محافظت کنید، زیرا اگر شما در محافظت از آن کمی سهل انگاری کنید، ممکن است به مو های شما آسیب جدی وارد شود.

مراقبت از مو های فر هم مثل سایر مو های دیگر، ترفند های خاص خود را دارد که با دانستن آن ها بسیار ساده تر می توانید از این مو ها مراقبت کنید. سخت ترین بازه زمانی برای مراقبت از مو های فر در تابستان می باشد ولی برای آن هم راه حل های زیادی وجود دارد تا بتوان به خوبی از مو های فر خود مراقبت کرد.

عدم شست و شوی بیش از حد موی فر

وقتی شما قصد دارید مو های خود رابه صورت مرتب و در وعده های مختلف روز، بشویید باید در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از شامپو های پاک کننده می تواند برای مو های شما یک حالت خشکی و حتی وز شدن را به ارمغان بیاورد. در واقع شما باید همواره سعی کنید تا از شامپو هایی برای شستن مو های فر خود استفاده کنید که دارای خاصیت هایی نظیر نرم کنندگی، آب رسانی و ضد میکروبی برای مو های شما باشد.

وقتی فصل گرما فرا می رسد و شما قصد خروج از منزل را به بهانه های مختلف دارید، متوجه می شوید که با پیاده روی در فضای آزاد مقداری عرق می کنید و خیس می شوید. خیس شدن مو ها برای تمام افراد وجود دارد و امری ناراحت کننده می باشد زیرا باعث می شود تا مو ها حالت افتاده ای را به خود بگیرند و فرم اصلی خویش را از دست بدهند ولی این موضوع به طور شگفت انگیزی برای خانم هایی که دارای مو های فر هستند، نگران کننده می باشد زیرا با خیس شدن مو های فر آن ها، ممکن است که مو ها دچار برخی از آسیب ها مانند شکستکی در مو ها و حتی مو خوره شوند.

به همین منظور برای این که بتوانید از بروز این نوع آسیب ها برای مو های فر خود در فصل تابستان و حتی روز های گرم جلوگیری کنید، باید به نکات زیر به خوبی توجه کنید تا مو های فر شما به طور صحیحی محافظت شوند.

درمان موخوره موی فر

اگر دقت کرده باشید وقتی که برای مو های فر شما مو خوره به وجود می آید، ابتدا مو خوره از نوک مو های فر شما شروع می شود و سپس گسترش می یابد. به همین منظور پزشکان می گویند که نوک مو ها بیشتر از سایر قسمت های آن در معرض خشک شدن می باشد.

  نکته ای که می تواند از خشک شدن مو های فر شما و ایجاد مو خوره در آن ها پیشگیری کند، جلوگیری از خروج رطوبت مو از نوک آن می باشد. برای این که بتوانید از خروج رطوبت از نوک مو های فر خود جلوگیری کنید، باید نوک مو ها را به وسیله انواعی از روغن های موجود در داروخانه ها و یا حتی ماسک مو بپوشانید. اگر قرار باشد از روغن ها استفاده کنید، سعی بکنیدکه آن ها را فقط به نوک مو های فر خود بمالید چون اگر این روغن ها به پوست سر شما برسند، موجب چرب شدن پوست سر می شوند.

چگونه موهای فر را سشوار بکشیم

اغلب برای همه افراد با همه نوع مدل مو توصیه می شود که وقتی از سشوار و یا هرگونه حرارتی برای مو های خود استفاده می کنند، حرارت آن را به کمترین درجه ممکن برسانند. عدم رعایت این نکته شاید برای افراد دیگر در بازه های زمانی طولانی تری باعث بروز آسیب شود ولی افرادی که دارای مو های فر هستند اگر این نکته را رعایت نکنند در زمان زود تری دچار این آسیب ها می شوند. استفاده از حداقل حرارت به ویژه در فصل تابستان، برای همه مو ها به خصوص مو های فر، ضروری می باشد.

  • بخار می تواند در محافظت از مو به شما کمک کن

وجود بخار هوا در فصل تابستان اگر مورد توجه شما قرار نگیرد، می تواند حالت و جذابیت مو های فر شما را برهم بزند. به همین منظور شما باید کاری کنید که وجود این بخار ها در هوا نتواند حالت مو های شما را تخریب کند. به همین منظور یکی از راهکار هایی که برای عدم خرابی مو ها توسط بخار موجود در هوا وجود دارد این است که شما قبل از بیرون رفتن از خانه، به وسیله مقداری بخار در هنگام حالت دادن به مو های فر خود، حجم آن ها را بیشتر از قبل کنید. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، دیگر بخار های موجود در هوای آزاد نمی توانند موجب بر هم زدن حالت و زیبایی مو های فر شما بشوند.

بهترین روغن برای موهای فر برای حالت دادن مو های فر

شاید همه افراد تا به حال به این نکته توجه کرده باشند که برای محافظت از مو های خود، می توانند با جلوگیری از تماس مواد آسیب زا با مو های خود به این امر مهم دست پیدا کنند. یکی از مهم ترین و موثر ترین راهکار ها برای پیشگیری از در هم ریختگی مو های فر شما و گره خوردن آن ها، این است که سعی کنید مو های فر خود را تا حد ممکن به هم ببافید. این روش می تواند برای حفظ حالت مو های شما هم موثر باشد.

اگر شما بخواهید که جذابیت و سلامت مو های فر شما به ویژه در روز های گرم تابستان تضمین شود، باید سعی کنید قبل از بافتن مو های فر خود به هم، از مواد مغذی و محافظ روی آن ها استفاده کنید. روغن های مختلفی وجود دارند که می توانند برای شما نقش حفاظتی را به خوبی اجرا کنند و از بروز آسیب های مختلف برای مو های شما جلوگیری کنند.

از برس مخصوص موهای فر استفاده کنید 

اغلب بانوان برای این که مو هایی صاف داشته باشند، سعی می کنند از مواد سیلیکونی بر روی مو های خود استفاده بکنند. در واقع ویژگی مثبت سیلیکون ها این است که باعث می شوند تا مو های شما با هر حالتی که هستند، صاف و یک دست شوند. این مواد از معایبی هم برخوردار هستند. مهم ترین عیب برای مواد سیلیکونی این است که مانند یک عایق عمل کرده و با جلوگیری از جذب رطوبت توسط مو های فر شما، باعث خشکی آن ها می شوند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که تا می توانید از مواد سیلیکونی استفاده نکنید. به ویژه افرادی که  دارای مو های فر هستند باید این نکته را به خوبی در نظر داشته باشند. به همین دلیل اگر قصد دارید مو های فر جذابی داشته باشید، نباید از مواد سیلیکونی در روند مراقبت از مو های خود استفاده کنید.