وبلاگ

چگونه مراقب پوست صورتمان باشیم؟

 

برای مراقبت روزانه و پاکسازی پوست صورتم چه کارهای باید انجام بدم ؟

اولین مرحله پاکسازی صورت شستشو با آب و شوینده های غیر صابونیه، پس انتخاب یک ژل شست شو که ضد حساسیت باشه و متناسب با PH طبیعی پوستمون باشه ضروریه!

البته در نظر داشته باشید اگر آرایش چشمهاتون رو اول با محلول دوفاز ( به دلیل مواد خاصی که داره به راحتی میتونید آرایش ضد آب رو پاکسازی کنید و هیچ فشاری به پوست حساس دور چشمتون وارد نمیکنید) در نتیجه نگران به وجود آمدن چروکهای ریزپوست اطراف چشمتون نیستید. بعد از پاک کردن آرایش توسط محلول دوفاز بهتره پوست رو با آب شست شو بدین.

چگونه مراقب پوست صورتمان باشیم؟

بعد از شست و شو میرسیم به مرحله مهم پاکسازی عمقی توسط تونر یا میسلار کلیین.توجه داشته باشید که میسلار کلیینها ساختار کاملتری دارن و به دلیل وجود ذرات میسلار در این محصول که آلودگیها و ذرات ناخالص رو مثل آهنربا به خودشون جذب میکنن انتخاب بهتری هستن.

نکته:میسلار کلیینها و میسلار واترها دو نوع محصول متفاوت هستن و تشابه اسمیشون باعث نشه فراموش کنید که میسلار واترها جایگزین شست و شو هستن درمواقعی که دسترسی به آب ندارید یا در سفر هستید درحالیکه میسلار کلیینها پاکسازی عمقی انجام میدن و جایگزین تونرها هستن.

در پاسخ به این سوال که بعد از استفاده از میسلار کلیین باید شست و شو انجام بدید یا خیر بهتره بگیم کاملا سلیقه ای محسوب میشه و بعضی افراد ترجیح میدن بعد از کاملترین پاک کننده ها هم شست و شو با آب رو انجام بدن و بعد برن سراغ استفاده از کرمهای مراقبتی مورد نیاز پوستشون.

برای پاکسازی صورتتون بهتره از پنبه های ورقه ای استفاده کنید چون بافت نرمی دارن و به صورتی طراحی شدن که آسیبی به پوست وارد نمیشه و دلیل این توصیه به دلیل به وجود آمدن خطوط ریز و چروکهایی هستن که در اثر استفاده از پنبه های زبر دستمالها و یا حوله ها ممکنه ایجاد بشن.

بعد از پاکسازی پوست میرسیم به محصولات آبرسان و مراقبتی که با توجه به نوع پوست و نیازهای پوست خودتون باید استفاده کنید.

 

چگونه مراقب پوست صورتمان باشیم؟

در مرحله اول شناخت پوست ضروریه و ممکنه پوست شما یکی از انواع (خشک چرب یا مختلط) باشه

شاید براتون سوال باشه که از کجا بفهمم پوست من کدوم یکی از این 3 نوعه مختلفه؟

با یک مثال ساده میتونید متوجه این موضوع بشید. اگر فقط بعد از چند ساعت پس از حمام در تمام نقاط پوست صورتتون حس چربی دارید و منافذ روی بینی و اطراف بینی شما کاملا مشخصه پوست چرب و اگر بعد از 1 روز پس از حمام فقط روی نقاط اطراف بینی , بینی و پیشانی حس چربی دارید و در قسمت گونه ها تا گردن حس خشکی دارید پوست مختلط و اگر بعد از گذشت 2 روز بعد از حمام همچنان حس خشکی روی تمام نقاط پوستتون دارید و هر چند ساعت یکبار از مرطوب کننده استفاده میکنید پوست کاملا خشکی دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =